Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooliKiri administraatoritele


Kultuuripealinna

!!! Arhiveeritud !!!

Peitis 14.12.2011 Triin [trine]

WGS84 dd mm ss.s: 59° 26' 52,38" 24° 44' 42,00"
WGS84 dd mm.mmm: 59° 26,8730' 24° 44,7001'
dd.dddd: 59,447884 24,745001   L-Est: 542262 6590243
Kaardid: MaaametGoogleBingOSM
Tüüp: Mõistatusaare   Maakond / linn: Tallinna linn
Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 2.5 Suurus: normaalne

Kirjeldus:

2011. aastal on Tallinnas Eesti ajaloo suurim lugude jutustamine. Kirjanikud, muusikud, kunstnikud ja teatritegelased räägivad, maalivad, laulavad ja näitlevad mereäärseid lugusid, mis kõnelevad Eestist ja tema inimestest. Lood on nii lühikesed kui pikad, moodsad ja iidsed, lõbusad ja kurvad ning mis kõige peamine, nad on eestilikud. Peagi hakkavad need lood lõpule jõudma ja viimane aeg on selle aasta mälestuseks üks aare peita. Karbist leiate temaatilisi suveniire, võtke sealt kindlasti kaasa 22. detsembril toimuva "Õnneliku lõpu" programm ja tulge aastat ära saatma.

Tallinn 2011 lõputseremoonia kulmineerub tulemänguga Harjumäel. 8 meetrit laia ja 2 meetrit kõrge tuleskulptuuri „2011“ põlemine tähistab ühtaegu pööripäeva, aasta pimedaimat ööd ja Euroopa kultuuripealinna aasta lõppemist.

Aarde leidmiseks tuleb minna nulli, valida sobiv liikumisvahend ja läbida kilomeeter. Kultuurselt.

Ettevaatust! Peidukohas leidub ohte nii geopeiturile kui aardele, eriti vihmase või lumise ilmaga. Olge palun hoolikad, vaadake, kuhu astute ja veenduge tagasi pannes, et karp jääb oma kohale pidama. Ilusa ilma korral aga valitseb suur muguoht.

Vihje: pole

Lingid: http://www.tallinn2011.ee/est

Lisapunktid Tüüp Koordinaadid
aardekarp Lõpp-punkt Geokontroll 80/175

Aarde sildid: gpsita_leitav (1) (täpsemalt)

Geocaching.com kood: GC39BAZ

Logiteadete statistika:   74 (91,4%)   7   6   3   1   1   0

Lähimad aarded: Hõlmikpuu - 0,21km Patarei: kindlus, kasarmu, vangla - 0,43km Kultuurikatel - 0,49km Sokivärviaare II - 0,64km Lennusadam - 0,69km Kohtumine & tervitamine Tallinnas - 0,82km Hiirepeletaja - 0,85km 116 - 0,86km Seitse - 0,91km Vesilennuki - 0,95km Tallinna linnamüüri - 0,97km Vana raudteetammi 2 - 0,98km Tallinna sadam - 1,00km Rotermanni - 1,03km Salme KK - 1,04km Kohtu ja tervita konna Tallinnas - 1,04km Patkuli trepi kummitus - 1,06km Admirali - 1,10km L-2317 - 1,10km Vahva sõduri Švejki - 1,14km

Viimati muutis: [mart] 05.09.2014 11:04:17


5 september 2014 kommenteeris Märt [mart]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Arhiveeritud".
4 september 2014 soovis arhiveerimist Triin [trine]

Karp ära korjatud, las see Tallinn nüüd ehitab!

29 august 2014 leidis   [tunk]

Urgitsesin aarde välja sügava kitsa pilu põhjast prahi vahelt. Karbis magnetit nähes jõudsin järeldusele, kus see tegelikult olema pidanuks ja panin pärast sinna.

Rändur tuli kaasa.

26 august 2014 kommenteeris Triin [trine]

Selle aarde aeg hakkab otsa saama seoses uue tänava ehitusega. Kui keegi veel soovib leida, siis palun kiirustada - järgmisest nädalast läheb arhiveerimisele.


http://tallinncity.postimees.ee/2899217/sel-nadalal-algab-kalaranna-tanava-ehitus
21 juuni 2014 leidis Maris [puutetundlik]

Käisin seal kultuurselt jälle oma neli korda, enne kui nimi kirja sai :D. Paistab, et 4 hakkab reegliks muutuma....

16 detsember 2013 leidis JP ja Kadri [jpbarr]

Selle leidmiseks oli tegelikult palju praktilisem põhjus kui kena jalutuskäik ning leidmisrõõm. Laupäeval kohatud geopeituri lamp oli ununenud aarde juurde ning sedasi me siis tõttasime appi ning saime ka logi kirja. Tänud.

2 detsember 2013 leidis Erko [erko]

Varem olin juba otsimas käinud oma teooria järgi. Siis jäin leiuta. Nüüd geokontrolli abiga sain õige koha lõpuks teada - oli ikka pisut lähemal, kui ma arvasin. Varem olin peaaegu õiges kohas. Peidukoht oli ikka jube urgas - olgem ausad! :) Puhaste riietega pole sinna mõtet ronida.

22 november 2013 leidis Reigo [reix]

CCCXCVI. Tulenevalt viimase nädala keemisest kultuurikatlas, millega nad on vallutanud uudiste esiküljed, oli paras aeg läbida üks kultuurne kilomeeter. Asja rahunemise nimel lubasin endale, et tuleb see kutuurimõisatus lahendada - vaatasin siis ühest kohast, natsa teisestki ja karbi võtsin välja kolmandast. Peace ja ajage oma aaja rahulikult edasi, ma tean niigi, et Te kuskil olemas olete....!

15 september 2013 leidis Ethel [etttu]

Koht oli juba varem välja "mõõdetud" ja korra isegi mööda käidud, kuid mugude rünnak mõlemalt poolt ei lasknud otsima hakata. Ja täna kinnitus ka veel saadud, et oli õige koht. Ja täna siis oli võimalus logida ka. Tänud.

2 september 2013 leidis Peeter [blondiin]

Kõndisime siis täpselt kilomeetri, Konteineri leidmine väga raske polnud, vihmase ilma tõttu oli näha vaid kõrvaklappidega tervissportlaseid. Küll oli aga kahjuks kultuuritee mimes kohas katki. loodan et varsti saab terveks

2 september 2013 leidis Piia & Peeter [piuks]

Ilm oli muutlik ja tänu sellele saime segamatult toimetada. Tänu aardele õnnestus esimest korda sellel teel olla. Täname!

12 juuli 2013 leidis Maire [ftf]

Käisin õhtul merepäevadel ja mõtlesin, et miks ka mitte käia sealt läbi ja nimi kirja panna. Kõndides aarde poole kartsin, et nagunii on seal megarahvas ja ma ei saagi logida kuid eksisin. Mõnus õhtune jalutuskäik oli.

7 juuli 2013 leidis Madis [madis1989]

Mingil imelikul põhjusel olen selle aarde otsimist siiamaani edasi lükanud. Täna aga võtsin ennast kokku ning tegin selle tagantjärgi lihtsa jalutuskäigu ära. Selle aarde leidmine oli lihtsamast lihtsam, ainult jalutamise vaev. Lõpp-punktis ei olnud aarde asukoha suhtes üldse küsimusi - aimasin kiirelt kuhu vaatama peab. Tänan peitmast ning kultuurikilomeetrit tutvustamast!

11 mai 2013 leidis MetsJeesus, Andre [metsjeesus]

Mida teha kui uus suurekaliibriline kahur ja vana kahuri peapealepööramine tahavad ära testimist? Lahendus: Väljasõit Rohelisse, äkki trehvab mõnda Lindu või muud elukat. Tehtud-mõeldud, seekordne siht Linnahall. Hall nägi kevadpäikeses kuidagi eriti hall välja -- ei paista sellest majast enam elulooma saama kuid aktivapoolelt oli kevad täies hoos ja lisaks sulelistele olid väljas ka kõikvõimalikud lülijalgsed, kõhtjalgsed, limajalgsed ning Andre hirmsaks ehmatuseks ka üleüldse jalutud aardevalvurid. Viimane ei tahtnud aga kohe teps mitte koostööd teha ja puges Andre suurimaks kergenduseks ning minu sügavaimaks pettumuseks kivimüüri vahele peitu, saba järgi võis siiski oletada et vähemalt 40cm nastikut jäi seekord dokumenteerimata. [ohe]. Piisavalt ulukeid paparazzitud (modellilepingu sõlmimine ei ole nõutav), tekkis mõte teha midagi kasulikku, c:geo andmetel oli läheduses võimalik lahendada Kultuuripealinna mõistatus. Kilomeetripikkuselt. Kultuurselt (seda vähemalt soovituslikult). Egas' midagi, vähem vajalik varustus autosse ja astuma. Poolel teel avastasime ühe pisut psühhadeelilise kassi varjust põneva kultuuriasutuse. Kuna õhtu oli hiline, siis valgust vähem ning loomulikult pidasin ma pool tundi varem nii statiivi kui ka valget klaasi mittevajalikuks varustuseks. Lõpuks õnnestus siiski pisut karbist välja mõelda ja kõik see Kultuur kenasti ära talletada. Veel pisut matkamist ja kilomeeter sai täis. Umbes täpselt samal ajal sai ka Päikesel villand kõige selle sagimise pealtvaatamisest. Klõpsisin mõned kohustuslikud päikseloojangukaadrid -- ilma rohelise kiireta ja asusin aaret otsima. Võimalusi libisemiseks oli palju, võimalusi aardelaeka paigutamiseks veelgi rohkem. Valgustatus ja Geomoraal vähenesid kiiresti (eriti Andrel) kuid aaret ikka netu. Kas see kilomeetrite taha kõndimine tuleb lugeda tühikäiguks? Viimases hädas tegin Geokõne ja erinevalt pööratud vedusrist oli vihjest väga abi -- kuigi jahh, pisut ajab vihale asjaolu et päikeseloojangut pildistades seisin ma peaaegu et aarde otsas...

Aare kuiv ja korras, võtsin (nagu tavaks) hunniku pilte, jätsin maha mõned pahurad modellid, hunniku jalajälgi ja pisut geo-erosiooni ehk EVEJ.


Tolmune aardevalvur


Kuri aardevalvur


Pahur aardevalvur


Tõsine aardevalvur


Puhevil aardevalvur


Meelas aardevalvur


Väljasõit Rohelisse


Pilves Kass


Mittepilves Kass


PIDU


Peovalvur


Kultuurikeskus


Õhtu


Õhtu


ÖÖ


30 aprill 2013 leidis Annika & Mario [kivist]

Minu puhul nii tavaline, et esimene kord ei süvene eriti kirjeldusse ja detailidesse - peab ikka ennem mitu korda kohal käima ja mitteleiuga ära tulema. Pühapäeval jalutasime kultuurikilomeetri edasi-tagasi läbi ja möödaminnes leidsime pildid üles aga aarde asukohta nende järgi kindlaks teha ei osanud ja lõpuks sai aeg otsa. Kui pärast koju jõudsin, lugesin uuesti aarde kirjeldust ja siis laksas ära - no johhaidii ja kõik oli selge, geokontrollgi andis rohelise tule. Täna peale tööd läksime vormistama, aare jäi silma põhimõtteliselt esimesest kohast kuhu vaatasime. Väga mõnus koht jalutamiseks, tore oli :-) Täname peitjat!

28 aprill 2013 leidis MAFT [vuti61]

Leid tuleb kiiresti kui lund ei ole ja õiged abivahendid (s.t. Andres) kaasas.

28 aprill 2013 leidis Tiiu, Merily, Andres ja jäljekoer Flora [kolla]

Kaks korda enne oleme suure lume, jää ja libedaga seal olnud – no nüüd läks hetkega. Ilma lumeta otsimine on ikka midagi muud! Huvitaval kombel ei olnudki mugude horde, ilusa ilma ja pühapäeva kohta üllatavalt vähe.

9 veebruar 2013 leidis Markko, Kadri, Itiliis, Milli [synnip]

Jalutasime kultuurselt kogu kilomeetri läbi. Tihedas lumesajus kohtasime vist kokku ainult viit inimest.

Leidmise endaga oli tiba probleeme, aga pärast "helista sõbrale" õlekõrt, kadus viimnegi takistus


Aarde läheduses võis leida ka sellist toredat eesti keelt


21 jaanuar 2013 leidis Alex ja [pekadrip]

See oli siililegi selge, kuskohas see aare asuda võiks, sest üks ära määritud jope oli meie koju juba ilmunud koos Peebuga. Aarete jahtimine pealinnas ei ole mingi puhas kontoritöö ikka üleüldse. :D Kus see mäkerdamise võimalus asuda võiks, millisel kilomeetril, sai ka kaarti vaadates enam-vähem selgeks. Nii oligi siis nüüd minu võimalus, kas kilbiga või kilbil see asi lahendada. Kõige rohkem kultuuri oli sel rajal küll graffity näol, veidi ka kehakultuuri... Õnneks oli ilm viletsapoolne, seega mugusid liikvel vähe. Nii sukeldusingi pea ees karpi otsima. See leitud, saabus Alexilt teade lähenevast koerajalutajast. Nii ma siis vaikselt seal varjusingi, lugesin brošüüri kultuuripealinnast, kuniks taas õhk puhas. Peaks mainima, et lumes istuda polnud just väga mõnus, pepu märg, kuid logi kirjas. ;) Naasesin argimaailma just natuke ennem, kui kolm lapsevankrit vääramatu kindlusega kaugusest lähenema hakkasid. Läks õnneks, sest nii kaua ma seal küll sitsida poleks tahtnud, brrrr...
Aitäh taas Tallinna linna mulle tutvustamast! Aare korras! EVEJ

Ja veelkord: peitjale- Palju õnne! ;)

12 jaanuar 2013 leidis Oliver & Veiko [vx]

Kuna eile peale pidu jäi auto siiakanti ja täna nagunii sellele järgi oli vaja minna ja geokontroll üles ka et koht on enam-vähem õige siis otsustasin Kultuuripealinna aardele veel kord võimaluse anda. Vedasin last kelguga mööda kulkat ja õige koha peal sain rahulikult tegutseda. Tegelikult olen samast kohast juba varemgi otsinud aga ei teagi miks siis ei leidnud. Täna ei pidanud õigupoolest otsimagi, karp hakkas kohe silma. Aare korras, EVEJ.

29 detsember 2012 leidis Priit & Maarja [bonzo]

Päris palju oleme nüüdseks seal kandis kultuurselt ja erinevatel aastaaegadel jalutanud. Täna kõik klappis ja saime logi eriti lihtsasti kirja. Aare korras, täname!

15 november 2012 leidis Mairi ja Leelo [iksid]

Mairi tuli ühelt poolt, Leelo teiselt ja aarde juures said kokku ja leidsid aarde ja logisid. Aare korras, aitäh.

15 november 2012 leidis Leelo ja Mairi [maipri]

Jalutasime kultuurselt kohale ja logisime . Aitäh!

6 november 2012 leidis Tanel [timix]

Aarde asukohas polnud küll sada protsenti kindel, aga läksin siiski proovima. Aare tuli välja esimesest kohast, kuhu vaatasin. Aare on suurepärases korras.

28 oktoober 2012 ei leidnud Astrid, Taimo [taxu]

Läbisime kultuurselt kilomeetri. Olen kindel, et ka õige suunas- mõned logid ei jäta valikuid. Kohapeal kergelt silma ei hakanud ja väga sügavalt otsimisse ka ei laskunud. Mõned enda arvates head kohad tulemust ei andnud. Huvitav kas lumi võib leidmist takistada?

22 oktoober 2012 leidis Karl [zdrk]

Kohale jõudes olin liiga kinni magneti ideest. Kuid vaadates ühte loogilisse kohta andis aare endast märku

30 august 2012 leidis . [kaits747]

Jalutasin kultuurikilomeetril ja nautisin täiega mõnusat ilma. Juhatasin somme lennusadamasse ja nautisin jälle. Siis meenus, et miski aare peaks ka seal olema. Hoidsin silmad lahti ja kahtlustasin kahtlaseid kohti. Ühest kontrollitud kohast aare välja ilmuski. Nime sain ka alles logiraamatust teada :) Oleme ise ka seal kohta vaadanud. Tore, et ette jõuti. Vähe leitud aare kuigi väga palju välismaallasi liigub seal jalutamas (kuni lennusadamani). Aitähh. Ehk sai hästi tagasi.

25 august 2012 leidis Sandra & [loom]

Leid tuli kiirelt. Noh vähemalt peale seda kui olime suutnud otsustada millisesse suunda liikuda. Mõnus jalutuskäik, aitäh!

25 august 2012 ei leidnud Taavi [taavi]

Isegi paar hetke olid muguvabad ja sai otsida. Eeldasin, et aia postide küljes magnetiga, aga ei hakanud näppu. Eks tuleb järgmine kord uuesti otsida :)

25 august 2012 leidis Maario, Caro & [sipsik]

Pärast Kompressori pannkooki oli igati tore üks kilomeeter kultuurselt läbida. Enesetunne sai kohe palju kergem:) Aitäh toreda aarde eest!

7 august 2012 leidis Kevin [k6]
Muidugi hakkasin liikuma valele poole. Kui vaatasin, et jõuan välja mingisse väga kahtlasesse kohta, siis tuli pähe, et teisele poole saab ka liikuda. Kohapeal sai üsna rahulikult tegutseda. evej
6 august 2012 hooldas Hanno ja Triin [trine]
Ehitustööd on lõppenud, kuid aare jäi siiski vanasse kohta. Lisasin magneti, mis peaks ta kindlamalt omal kohal hoidma. Mõnusaid jalutuskäike!
21 juuli 2012 leidis Kadi, Alo ja Andreas [pikkkasso]
Väikene kultuurne jalutuskäik, lõpp-punktis pisike ringivaatamine, ainukese võimaliku koha tuvastamine, leiu teostamine ja tehtud ta oligi. :)
15 juuli 2012 hooldas Hanno, Marten ja Triin [trine]
Merepäevade möllus hooldasime ka aaret. Ta sai uue logiraamatu, juhendi, pliiatseid ja tagasi õigesse (puhtasse) kohta. Hetkel käib seal väike ehitustegevus, vaatan peagi uuesti üle lootuses paremale peidikule. Noblessneri kvartal on nüüd rahvale lahti, ehkki väravas veel nõudlikud sildid - esitage BLRT töötõend! Tollitsoon! - saime isegi autoga sisse.
http://www.tallinnapostimees.ee/906452/merepaevad-avavad-noblessneri-kvartali-pusivalt-linnarahvale/
6 juuli 2012 soovis hooldamist Ave ja Marko [oiorokko]
Karpi on rüüstatud. Sisu puudulik (olemas olid märjad juhendid ja mõned nööbikesed). Logileht vedeles läheduses. Osa nänni korjasime ümbert kokku ja panime karpi. Maskeerisime. Loodetavasti õiges kohas.
6 juuli 2012 leidis Ave ja Marko [oiorokko]
Lõpus läks meil ikka omajagu aega. Kuna null ei jäänud päris hästi meelde, siis oli lõpp ka pikem. Kui allaandmismõtted kimbutama hakkasid, siis sai mõeldud veidi lihtsamalt. See viis sihile ja leidsime aarde. Paljuski võib-olla tänu selle, et aare oli maskeerimata. Karpi avades selgus, et seda on rüüstatud. Karp oli seest märg ja sisaldas ainult nööpe ning juhendit. Veidi ringi vaadates leidsime logilehe. Kuna õnnetul kombel polnud meil kirjapulka kaasas ning karbis seda ka polnud, siis sai ise välgumihkli ja puupulga abil söepliiats valmistatud. Loodetavasti läheb see ikka leiuna kirja. Kuna me sinna kaks kätt taskus jalutasime siis ei saanud me ka suuremaid remonttöid teostada. Tuulutasime veidi aga mitte piisavalt. Karp vajab kindlasti suuremat hooldust! Tänud peitjale!
23 juuni 2012 leidis Joonas [joonas444]
1910.
31 mai 2012 leidis Elis, Priit [priitk]
Lahendasime edukalt mõistatuse. Võtsime kala ja jätsime krabi :) Tänud peitjale.


27 mai 2012 leidis Andreas [gpsitu]
Valmistusin varemloetud logide põhjal mitteleiuks, kuid kohapeal osutus kõik üle ootuste kergeks: nullist kilomeeter väntamist, pilk paremale ja vasakule mugukontrolliks ning kiired liigutused aardekarbi väljavõtmiseks.

Ainuke, millest ma aru ei saa, on aardetüüp: pigem on tegemist ikka mõistatusaardega.

26 mai 2012 leidis urban [urban]
Igati kultuurne / EVEJ ja tänud peitjale
25 mai 2012 leidis small oaks (Soome, 1615 leidu) [trine]
Geocaching with my workmates. We had plans to visit new maritime museum nearby, so we tried this one also. Nice idea for a multi and regular cache is always nice to find. Managed to find also three cache types in Tallinn, so our day in Tallinn were successful. Tftc!
19 mai 2012 leidis Max und Ida [maxundida]

Easy find on one of the most beautiful bike pathes in Tallinn! We love this part of town, especially now with this glimpse of summer feeling! Nice to combine the search with a visit to the wonderful new Seaplane Harbour Museum. Lots of muggles, but the kids are a good camouflage. IN: little book OUT: Barbie booklett (kids couldn't resist...) Thank you very much for this cache!

19 mai 2012 leidis Max und Ida [trine]
Easy find on one of the most beautiful bike pathes in Tallinn! We love this part of town, especially now with this glimpse of summer feeling! Nice to combine the search with a visit to the wonderful new Seaplane Harbour Museum. Lots of muggles, but the kids are a good camouflage. IN: little book OUT: Barbie booklett (kids couldn't resist...) Thank you very much for this cache!
25 aprill 2012 ei leidnud Veiko [vx]
Paari ideed olen varem kontrollinud aga need on ilmselt valed olnud. Täna hommikul 7 paiku sai kultuursel jooksukilomeetril pekki põletatud ja kuna sel ajal normaalsed inimesed veel ringi ei kooserda, siis luurasin natuke nullpunktis ka ringi, et mingi vihje, koordinaat, ettekuulutus või nägemus saada. Ei miskit. Vähemalt oli hommikujooksuks mõnus ilm.
18 aprill 2012 leidis [426] jalgratas ja [pilditibi]
Päikeselise ja tavalisest soojema ilmaga tahtis jalgratas jälle õue minna. Läksime siis ja võtsime selle karbi sealt, kuskohast olin varem juba 2 korda ilmselgelt liiga lohakalt otsinud. EVEJ
14 aprill 2012 leidis Mari ja Siim [marx303]
Täna peale meie jalutajaid polnud. Kaks jooksjat möödusid meist ja üks koeraga mees kõndis kärmelt üle kultuurikilomeetri. Ideaalne päev aardeotsinguiks :) Aare sai leitud esimesest vaadatud kohast. Täname! Kindlasti jalutame kunagi ilusa ilmaga seal pikemalt ja naudime ilma ning inimesi :)
13 aprill 2012 leidis Peep [parrot]
Taaskord kilomeeter ja peale läbitud. Täna liikus mugusid oluliselt vähem. Küll aga tuli aardeleiuks rohkem võimelda kui arvasin. Aare korras. EVEJ Tänud.
2 aprill 2012 leidis Liia ja Ants [groll]
Kui otsustasime nädalavahetuse asemel esmaspäeva kasuks, ei osanud ette näha, et jälle talv tulemas. Mõtlesime vähemalt vaatama minna. Kohapeal selgus, et nii väike lumi ei sega ja kena aare kergelt leitud. Mugud paistsid siiski lund pelgavat. EVEJ
1 aprill 2012 leidis Tarks ja Pisike [pisike]
Kui pea ei jaga jagavad autorattad. Sai mitu korda mõtetult edasi tagasi tiirutatud, et vahepeal avastada, et näe jala oleks pidanud veel ainult natuke edasi tulema.
31 märts 2012 leidis Kristo, Marit, Romek [rassiss]
Õige koht sai välja nuputatud ja otsingud läksid ka kiiresti ja lihtsalt. Ilus tee on küll sinna tehtud. Näeb ikka väga huvitavat arhitektuuri ja merevaateid. Tänud sinna juhatamast. V:GC
30 märts 2012 leidis tomss (Läti, 571 leidu) [trine]
Found it! Very nice, thank you!
29 märts 2012 leidis Sander [sander_s]
pärast koduseid kalkulatsioone ja laevadepommitamist geokontrolliga läks kohapeal õnneks kiiresti. kõik täitsa ok, isegi väga mustaks ei saand:)
25 märts 2012 leidis Kaia ja Lembit [polekala]
Miski aeg talvel sai käidud otsimas, kuid otsingud siis vilja ei kandnud. Kuivõrd täna oli geojumal meie armuline, siis sattusime taas seda objekti läbi tuuseldama. Õnneks mugusid peaaegu polnudki ja sai rahus toimetada - leid tuli kohe esimesest kohast, kuhu vaatasin - talvel seda seal küll polnud :). Pärast sai kogu kultuurne kilomeeter edasi-tagasi läbi kõmbitud ning linnahalli katuselt päälinnale pilk peale visatud. Tänud, EVEJ!
17 märts 2012 leidis Urve ja Hannes [jussike]
Esimene katse hommikul läks aia taha, teisel katsel peale lõunat oli kõrvalist rahvast vähem ja leidmine kiire. EV, J: Barbie-võtmehoidja, kirju kala ja nööbid (3+3).
4 märts 2012 kommenteeris Triin [trine]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".
10 veebruar 2012 kommenteeris Triin [trine]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Ajutiselt kättesaamatu".
4 veebruar 2012 ei leidnud Lembit ja Imbi [polekala]
Ei olnud enne sinna töllerdama sattunud. Seekord jällegi oli ilm mugud eemale peletanud. Algul sai valitud vale suund, seejärel rohkem eksimisvõimalusi kahjuks polnud :). Leidsin ilmselt ka objekti, mille küljes aare ennast peitma peaks.. veidi ka tuuseldasin, kuid väga pikalt mitte. Lumevabamal ajal lähen vaatan vähe korralikumalt objekti üle.
16 jaanuar 2012 ei leidnud Carolys, Mari-Liis, Matis, Arvo [sun123451]
Jalutasime kultuurselt kilomeetri läbi, naasime nulli ning ega väga palju targemaks ei saanudki. Vihjepildid suutsime üles leida aga sellega me saavutused piirnesidki. Eks tuleb uuesti jahile minna.
10 jaanuar 2012 ei leidnud Peep [parrot]
Leidsin küll sobiva koha, millele sain aardeomanikult isegi telefonitsi kinnitust. Aga aare ise jäi seekord leidmata. Osaliselt johtuvalt minu tervislikust omapärast, osalt vaatamata koerailmale voorivate mugude pärast, osalt meeleolu kõikumise pärast. Lumi segas hirmsasti. Aga eks tuleb uuesti tulla. Vähemalt on teada kuhu tulla. Tänud.
6 jaanuar 2012 leidis Miki, Merle, Algaja, Rita [miki]
Kui Muraste rabaga läks teisel katsel õnneks (hea seltskonna süü), siis tekkis kohe mõte veel kätt proovida ning kultuuri nuusutada. Lolli peaga tõlgendasime kirjeldust valesti (tegelikult oli kõik õige) ning seetõttu sattusime alguses mõnikümmend meetrit vales kohas tuuseldama. Mingil hetkel tuli ka mõistus koju ning varsti oli karp näpus. Tänud peitjale.
6 jaanuar 2012 leidis Hannes ja Kaur [kaurp]
Karbi tagasi panekul juhtus pisuke õnnetus aga see sai ka lahendatud ja kõik korda. TFTC
6 jaanuar 2012 leidis Merle, Rita, Miki, Lauri [algaja]
Kuna ma kultuuri süüa ei mõista siis ei hakanud ka siin kiirustama. Asi lõppes sellega, et meie kilomeeter kujunes märksa lühemaks. Heal juhul pool sellest mis pidi olema. Karbikest otsisime ikka päris tükk aega, sest ajasime täpselt seda klomeetrit taga. Lõpuks loominguliselt lähenedes oli karp kohe käes. Hea pirakas karp on. Aitäh juhatamast.
6 jaanuar 2012 leidis Hannes ja Kaur [hpalang1]
Lõpp hea, kõik hea, tuleb vist öelda. Igatahes peitja suutsime korralikult ära ehmatada :) Aitüma!
3 jaanuar 2012 leidis Aivar [aizar]
Kultuur oli täna ikka eriti jäine. Jooksjatest küll aru ei saanud, mis jõuga nad ennast vertikaalasendis hoidsid, ise sai vastu tuult nõjatudes kenasti jääpurjetada. Võibolla oleks lakkkingade asemele midagi muud pidanud valima.. Esimeses kohas olid kahtlased jalajäljed ees, kuid lõpus enam ei näinud, ei tea, kas lõppes ramm või mis :P Koht on tuttav, kuid otsida sai ikkagi, olin liiga ühes kohas kinni. EVEJ.
1 jaanuar 2012 leidis Inga ja Aigar [katsulas]
Aitäh!
1 jaanuar 2012 leidis Aigar ja Inga [kingu]
Selle aasta esimene ja loodetavasti mitte viimane aare. Kena pisike jalutuskäik ning leitud see aare saigi. Aitäh.
30 detsember 2011 leidis Ilona, Cemp, Allan [pilvepapud]
Meeldiv jalutuskäik ja kiire noppimine hea ilma ja seltskonnaga :) avastasime ka seda, et kultuurikilomeeter polegi nii kilomeeter.
28 detsember 2011 hooldas Triin [trine]
Eile sain teate, et aaret külastanud välismaalased - ei tea, kas see võis olla Oliver, Patrick, Quirin või Robert? (http://www.met.fu-berlin.de/wetterpate/tief/#aktuell) - ei ole karpi õigesse kohta tagasi pannud. Täna käisin proovimas, mis tunne on oma aaret otsida :D ja kätte ma ta igatahes sain, kuigi maastik oli kraadi võrra hullem kui algselt. Koristasin aardest Õnneliku lõpu kavad, millest on prügi saanud. Ka esimene punkt oli kenasti omal kohal otsijaid ootamas. Ilusaid jalutuskäike! Kui energiat üle jääb, otsige üles lisatud blogis üles pildistatud kohad.
http://www.annikametsla.com/blog/?p=2935
27 detsember 2011 leidis Kristjan ja Tomi [sportlane]
Tuul tegi palju pahandust aga muidu polnud viga. Leitud sai kirve meetodiga!
27 detsember 2011 leidis Karl & Kaspar [karlt]
Patrick võitles tugevalt kuid me olime temast üle. Aare sai leitud ja ka logitud. EVEJ
27 detsember 2011 leidis Karl/Kaspar [kaspar]
Jube kus oli tuul. 1 samm edasi ja kümme tagasi. Külmetasime ja sammusime vahepeal ka jooksime. Õige koht tuvastatud, läks leidmine kiirelt. Aitäh ;) Teepealt leidsin koha kuhu teine kord tagasi tulla!
27 detsember 2011 leidis Tomi ja Kristjan (Sportlane) [tomiandrep]
Sai siis veidi edasitagasi kõnnitud. Tegelikult me ei alustanudki nullist, vaid võtsime, et kui oleme ligi kilomeetri kaugusel (gps'iga). Lõpuks peatusime ühe erilise koha juures ning hakkasime siit ja sealt otsima. (Kristjan arvas ka vahepeal, et tegu võib olla mitme punktilise aardega) Nii ka varsti meie leid tuli, kuid logi kirjapanekuga läks raskelt. Tuul kippus koguaeg asju karbist välja puhuma :P.
V: TB, pastaka J: pastaka
PS! Huvitav, kust Triin kõike seda kraami saanud on? :P
26 detsember 2011 ei leidnud Leopold & Uduangerjas [leopold]
Seekord ütlesin siis mina, et kärss on kärnas ja kõik muud hädad vaevad mind ka, pimedus, marutuul ja nälg, kõik segavad faktorid korraga olid kallal, aga ei hakanud ka geosõbrale helistama, ju jääb teiseks korraks :)
26 detsember 2011 leidis Telc ja Airi [airce]
Mõnus jalutuskäik trotsides tuult ja nautides kohvi. Võtsin võtmehoidja ja TB, Telc jättis midagi :)
24 detsember 2011 leidis Liisu ja Erik [hel]
Koht oli tuttav, kasutasime väikest lõiget ning teisest vaadatud kohast näitas ennast ka karbike. Loodame, et jääb peidikusse püsima. Täname. EVEJ
24 detsember 2011 leidis Alex [alex]
Sõitsin kultuurselt lähimasse legaalsesse punkti ja läbisin äärmiselt kultuurse 100m saabaste sahinal.Nii rikkalikku sisu pole ammu kohanud, tänud aarde eest!
22 detsember 2011 leidis Kaja ja Bruno [kajaliis]
Käisime ära. Ühes kohas toimus ka pidulik lõpp, lasti tulevärki ja oli muidu ilus. Mugulasvood olid haihtunud ööpimedusse. Vahetasime TB-d sakslasest TB vastu. Täname!
20 detsember 2011 leidis Paavo [speedy]
Kuna oli linna asja, tegin tegusa pika päeva. Alustuseks lasin liiklusel rahuneda ja ei sõitnud tipptunnil ringi. Selleks jätsin sõiduki kultuurikatla lähedusse. Ärkamiseks oli 3.5 km jalutust mööda kultuurikilomeetreid täiesti ideaalne ettevõtmine. Ilmgi soosis tegevust, ei sadanud, päike piilus pisut ja üldse oli mõnus aega veeta ja vahelduseks jalutada.
Leidsin nulli, leidsin km eemal sobiva peidukoha ja otsimisjälgi, kuid aaret mitte, vaatasin ühte vähemsobivasse kohta ning alles kolmandast sobivast kohast leidsin aarde. Mugud ei seganud ühti.
Tagasiteel vaatasin veel paar enda aaret üle, olid väga heas korras, ideaalselt maskeeritud ja leitavad. Kultuuri-aardesse jätsin kaks minuga juba ammu ringi rännanud rändurit. Üks neist, münt, haakis oktoobris lausa Londonist külge ja seikles Madeiragi risti-rästi läbi.
Värske kultuurne aare oli ka korras, ootab järgmisi ja järgmisi leidjaid. Aitäh kultuurse aarde eest!
P.S. Peopüksid jäid ka terveks ja puhtaks.
19 detsember 2011 leidis Lapsuliblikas & L@ssie [lapsuliblikas]
Kena õhtune jalutuskäik ja tutvumine kandiga, kuhu pole põlise tallinlasena sattunud. Piinlik, eksole :) L@ssie lõhkus püksid, mina pääsesin asukoha välja nuputamisega.
19 detsember 2011 leidis Liisa & Triin [linnapreili]
Ekspromt otsus, et lähme otsima. Pimedus ja läbilõikav külm tuul viis nullpunktis mõtlemisvõime. Lugedes veelkord kirjeldust ja logisid ning tehes järeldusi, leidsime ka lõpu ülesse. Meenus kaaspeituri poolt mainitud lause, et küll see geopeituri elu on keeruline ;) Nojahhh... Tagasiteel autoni püstitasime teooriaid, et huvitav, kuidas pidanuks seda aaret leidma/mõistatust lahendama. Ehk miks küll multiaare.
19 detsember 2011 leidis L@SSIE & Lapsuliblikas [lassie]
Kultuurikilomeeter nõudis järjekordsed püksid. Kurat, kas Tallinnas on üldse aardeid, mida otsides ei määriks ega lõhuks riideid. Peaks vist protesti märgiks alasti aarete leidmist harrastama.
18 detsember 2011 leidis Lauri [shadow]
Lõpu arvasin ära kui vaatasin mõistatuse nime ning algpunkti. Mõõdulint ainult kinnitas mu teooriat. Pühapäeva õhtul ei olnud ühtegi mugu ka segamas, ainsaks segavaks faktoriks oli muda ja pimeduse koosmõju.
18 detsember 2011 kommenteeris Triin [trine]
GC kood lisatud, kõik rändurid pääsevad liikvele :)
17 detsember 2011 leidis Aare & Carolina [caro]
Ilm ei soosinud just jalutamist aga kui juba alustatud, tuleb lõpuni teha. Võtsime TB, jätsime TB.
16 detsember 2011 leidis Henrik [papag]
Eile ei saanud, täna oli idee parem. Ilmselt rohkem ikka mõistatus. Võtsin TB, jätsin TB
15 detsember 2011 leidis Hanno [hanno5000]
Lugusid on selle aasta jooksul nähtud-kuuldud mitmeid, osasid neist oleks võinud rohkem olla ja mõned oleks võinud ära jääda. Üks lugudest leidis aset ka siin, õnneliku lõpuga, sest hetkekski ei tekkinud kahtlust kuhu poole ja kuidas suunduda ning mida seal teha. Tore lugu! Aitähh! Lõpulugu saab aga vaadata-kuulata järgnevalt lingilt.
http://vimeo.com/3438020215 detsember 2011 leidis Airi, Margus ja Maris [max]
Jalutasime ühel pimedal õhtul tulede valgel. Tegelikult on siin tore jalutada ja avastada Kalamaja hoopis teisest vaatenurgast. Oma lapsepõlve kelgumäest sain täna hoopis üles sammuda. Mägi oli aastatega kuidagi väga madalaks jäänud või olen mina vahepealt kasvanud :) AArdega läks nii nagu Airi juba mainis, et tuli kiigata üht sobivat peidukat, mis tallegi juba silma oli jäänud. See sobis. Tore aare ja eriti tore oli lõpuks kodus diivanil istudes jõuda arusaamiseni, kuidas oleks pidanud seda mõistatust lahendama. Tänud!
15 detsember 2011 leidis Maris, Margus ja Airi [airce]
Kuna alguses ei saanud midagi aru, siis ei jäänud muud üle, kui tuli lihtsalt minna sinna, kuhu hiljaaegu isegi vaatasin, et aarde võiks peita ja karbi just täpselt sealt välja võtsingi. Tagantjärgi tarkusena saime ka kodus aru, mis valemiga seda aaret tegelikult leida tuleks :) Tänan.
15 detsember 2011 leidis jandra, merike ja priit [multifoon]
pole lisada muud, et kui aarde esmaleidja kohale jõudis, siis sõin mina juba nullis müslibatooni
15 detsember 2011 leidis Priit, Merike ja Jandra [armastan]
Aare oli ilusti olemas seal kus peab olema ja isegi pimedas ei tekkinud raskusi leidmisega. V:Midagi J:Midagi
15 detsember 2011 leidis Merike, Jandra, Priit [mooritz]
Läksime Priiduga nulli, valisime liikumisvahendi ja läbisime kilomeetri täitsa kultuurselt. Oletatava peidukoha lähedal oli Jandra mõtliku unistaja poosis ja ootas "mugude" möödumist. Ühendasime siis jõud. Aare leidsime kiiresti. Mingi sisetunne käskis mul sinna vaadata. Logiraamatusse sai kirjutatud esimene logi kell 16.05 Vahetasime veidi kaupa ka.
14 detsember 2011 kommenteeris Märt [mart]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".