Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooliKiri administraatoritele


Dejevo

Peitis 25.12.2008 Anne-Li, Janno, Teet ja Tiit [teet]

WGS84 dd mm ss.s: 58° 23' 56,81" 22° 12' 5,50"
WGS84 dd mm.mmm: 58° 23,9468' 22° 12,0917'
dd.dddd: 58,399113 22,201529   L-Est: 394856 6474597
Kaardid: MaaametGoogleBingOSM
Tüüp: Multiaare   Maakond / linn: Saaremaa
Raskusaste: peidukoht 2.5, maastik 2.5 Suurus: normaalne

Kirjeldus:

Aare on peidetud endisesse Karujärve raketibaasi ehk Dejevosse. Eelaarde konteinerid sisaldavad lisaks järgmise punkti koordinaatidele ka märkmikku muljete jäädvustamiseks ja orienteerumiskaarti järgmise punkti asukohaga. Seega on aaret võimalik leida ka GPS-ita. Järgmise punkti asukohaga kaarti paluks aardest mitte eemaldada :)

Dejevo sõjaväebaas ehitati enne teist maailmasõda, kui Eesti riik sõlmis venelastega baaside lepingud. Dejevoks nimetati koht Karujärvest ümber 1959. aastal. Nimi tuli Nõukogude Liidu kangelase Vladimir Dejevi järgi. Uljanovskist pärit kaardiväe reamees sai Nõukogude Liidu kangelaseks lahingus Sõrve poolsaarel. 29. novembril 1944. a. toimus äge tulevahetus Hindu küla lähistel hiterlaste ja punaarmee vahel. Keset ägedat heitlust tõusis V. Dejev püsti ja jooksis hurraahüüdega hitlerlaste kaevikute poole. Ta heitis vaenlase dzotti granaadi. Pärast granaadi lõhkemist vaikis kuulipilduja. Punaarmee tõusis püsti ja järgnes V. Dejevile. Sel hetkel lõhkes Dejevi kõrval miin ja tappis sõduri.
Karujärve raketibaasi kohta loe lähemalt seonduvalt veebiaadressilt Oma Saare artiklist.
Ettevaatust! Soojal ajal võib kohata madusid. Ehitiste otsas turnides vaadake jalgade ette (suured ventilatsiooniavad)

Vihje: II eelaare: ehitisest väljaspool

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|0|1|2|3|4
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z|5|6|7|8|9

Lingid: pole

Aarde sildid:

Geocaching.com kood: GC1K51A

Logiteadete statistika:   103 (92,0%)   9   10   8   2   0   0

Lähimad aarded: Kerisekivi - 2,34km Lihulinn - 3,02km Odalätsi - 4,50km Pritsu - 6,53km Metsamuinasjutt nimega Kuuse - 6,73km Paradiisi - 7,63km Kaks küla - 8,73km Qrisu - 9,72km

Viimati muutis: [teet] 09.07.2015 23:51:58


Kaart kaasa printimiseks


I eelaarde asukoht kaardil


24 aprill 2016 leidis Merike, Rainer, Robin [merikem]

Sai 1 punktis ennegi otsimas käidud aga ei midagi, seekord õnnestus ning teised punktid tulid siis ka. Tänud peitjale.

23 aprill 2016 leidis Lauri, Hillar ja Jaanika [laurih]

Kõik 3 punkti said lihtsalt leitud. Nägi ka paari huvitavat kohta.

3 oktoober 2015 leidis Urrike, Karin ja [berti]

Mul oli kerge - Karin oli seal kandis juba aastaid oma kutseka õpilastega laagerdanud, nii et ümbrus selge. Võtsime oma seeneaämbrid näppu ja aarete ja seente otsimine käis käsikäes. Kahju, et Tarvot see kord kaasas polnud, see militari-värk nagu rohkem tema ala, aga meie saime mõnusa ilmaga toreda jalutuskäigu. Viimases punktis oli üks tige tihane, kes arvas, et see kõik seal kuulub talle. Aarde logimise ajal istus peaaegu kõrval ja muudkui õiendas. Hädaga si logitud, hea, et kallale ei tulnud. Suur tänu peitjale elamuse eest!

3 oktoober 2015 leidis Kristiina [bliz]

Kaks esimest punkti tulid väga kergelt, kolmandat otsisime ikka tükk aega. Olime juba loobumas, kuid siis otsustasime ikka ühte kohta veel piiluda ja seal ta oligi. Peidetud oli see väga lihtsasse kohta, tegime endal elud lihtsalt raskeks, mõeldes välja igasugu ajuvabasid kohti, kus aare võiks olla.

1 oktoober 2015 leidis Raul,Priit,liina, siim [sjlm]

leitud

1 oktoober 2015 leidis Raul, Liina, Siim [priitj]

Leitud

1 oktoober 2015 leidis Priitj Siim Liina ja Raul [lenx2]

Leidsime. Pime oli veits aga ei midagi hullu.

27 august 2015 hooldas Siim [metsmaa]

Vahetasin lõppaarde logiraamatu gripikoti välja, oli teine katkine. Lisasin ka ühe pastaka juurde.

27 august 2015 leidis Siim ja Kaisa [metsmaa]

Nii eelaaretega kui ka lõppaardega läks väga kiiresti. Ei olnud seda aaret varem otsima tulnud kuna logide järgi oli midagi kadunud. Nüüd kui kõik hooldatud sai roheline täpike kirja.

19 august 2015 leidis Sisalik, Jrud, Allan281 [sisalik]

Saaremaa geo 58/89. Ööbisime samas kandis, RMK puhkealal, Raketi telkimisalal. Hommikul alustasime esimese asjana just selle aarde otsinguid :)

Teine eelaare jäi logimata pliiatsi puudumise tõttu.

19 august 2015 leidis Jrud, sisalik, [allan281]

Leitud

22 juuli 2015 leidis Anu [pap3]

Edukas kolmapäevak. Tänud peitjale.

22 juuli 2015 leidis Kaupo&Meeli [lepalind]

Kiiresti läks, mõnus koht rattaga sõitmiseks.

11 juuli 2015 leidis Rait [rait123456789]

Üsnagi kergelt leitav ja hea oli Üle pika aja topokaardiga tegeleda.(Y) Evej

10 juuli 2015 leidis Irokas [irokas100]

Kunagi sai siinkandis orienteerumas käidud, aga ega ma nüüd midagi eriti ei mäleta sellest kandist küll, sest juhtus see juba ju mingi 20 aastat tagasi. Paistis, et kohe on jälle mingid võistlused tulemas, sest igale poole oli linte veetud, märke paigaldatud ja teise punkti oli isegi niidetud rada tehtud:) Hea lihtne multikas oli, ei mingit soperdamist ega koperdamist kuskil urgastes. Aitäh!

9 juuli 2015 hooldas Teet [teet]

Tänud Marjele ja Reixile, kes konteineri kaant lappisid! Nüüd sai konteiner välja vahetatud. Paistab, et esimese punkti konteineril ei ole üldse õnne. Esimest korda läks ta kaduma, kui betoonrajatised purustamisele läksid. Seejärel sai konteiner peidetud seal samas asuva kivist "infotahvli" varju. Millalgi oli ka mitukümmend aastat vastu pidanud infotahvel pikali kukkunud (õnneks mitte konteineri peale) ning konteiner jäi täiesti lageda taeva alla. Seejärel paigutasin konteineri kõrvalasuva puu juurde, mille puhul täna nägin, et puu on millalgi ära murdunud ning konteinerit vigastanud. Kontrollisin üle ka teised punktid. Kõik punktid on korras ning ootavad leidjaid :)

5 juuli 2015 leidis Tiia,Einar [pagarid]

Leitud,aitäh!

22 märts 2015 hooldas Marje ja [reix]

Esimese punkti konteiner lapitud.

22 märts 2015 ei leidnud Marje ja [reix]

Esimeses punktis oli leid kiire, rohkem aega läks karbi lappimisele. Järgmisesse orienteerumine peavalu ei valmistanud. Kohta võiksin praegu päris üksikasjaliselt kirjeldada, kuid meie pikema otsingu peale vahepunkt ennast näole ei andnud. Ootaks ära mõne leiulogi ja siis prooviks uuesti. Praegu jäi hinge kahtlus olemasolust või siis tuleb tunnistada geopimedust.

24 august 2014 leidis Janno ja Rebeka [janno]

Olgugi, et kunagi 2008. aastal sai ka ise juures oldud aarde peitmisel, sai siiski otsimisrõõmu tunda, sest seoses vanade sõjaväehoonete lammutamisega oli 2 aaret kolmest kohta muutnud. Palume kõigil aga suhtuda väga tõsiselt aarde kirjelduses olevasse hoiatusse. Olime just teise aarde üles leidnud, kui läks kõvaks sisinaks ja ligidal ärkasid kaks rästikut. Üks pani plehku, kuid teine otsustas siugelda aarde peidukasse ja oli seal ligi 10 minutit, enne kui otsustas lahkuda ja lubas logitud aarde oma kohale tagasi panna. Ehk siis olge ettevaatlikud enne kui oma käsi hakkate aardeotsinguil nurgatagustesse toppima, aaretel on ohtlikud valvurid. Ise jäin aga väga rahule, aarded sai üsna kiiresti leitud ning sai nähtud ka ettearvamatut loodust :) EVEJ

10 august 2014 leidis Madis, Maire ja Kristjan [sportlane]

Leitud.

10 august 2014 leidis Kristjan, Maire ja Madis [madis1989]

Ka siin sai käidud. Vahepunktid tulid kiiresti ning lõpp-aarde leidsime ka ruttu. V: 12V -> USB konverteri, J: 5 x käsitöövõti. Aitäh!

18 juuli 2014 leidis Piia, Peeter [blondiin]

Õnneks lubatud madusid ei kohanud, aga ettevaatlikud proovisime olla küll. Vahe ja lõpppunktides tegelesime veidi ka piirkonna lähivaatlusega , aga õnneks mitte liiga kaua. Kuna üheks minu hobiks on ka rattaorienteerumine siis igakord uue kaardi kättevõtmine tekkitas taas omamoodi ootust ja ärevust. Võibolla siis rattaga kunagi siia tagasi...

12 juuli 2014 leidis Terle [tertsu7]

Huvitav koht! See aare oli leitud meie Saaremaa ringreisi peal, mille plaanisime liikuda aardest aardeni. Kahe päeva jooksul oli leitud üksjagu aardeid ja kauneid kohti kuhu tahaks aina veel ja veel tagasi minna. Minu jaoks oli üllatav see, kui palju telkimiskohti võis leida nii tänu aaretele, kui ka niisama teeäärseid uudistades. Kuid see,et Eestimaal on imelisi paiku ei olnud meile üllatuseks, vaid see sai pigem veel kinnitust. Kogu selle otsimise käigus tuleb tõdeda, et geopeitus on tore mäng, mis juhatab sind kohtadesse, kuhu sa muidu ei satuks ja näitab sulle asju, mida sa muidu ei näeks - seetõttu SUUR TÄNU KÕIGILE AARETE PEITJATELE. Tuleb tõdeda, et reisi ajal oli ka tumedamaid külgi, kus kaart juhatas meid teedele, kuhu olekismegi oma auto põhja võinud jätta ning siit meile õppetund, et iga otsem tee aardeni ei ole alati parim, kui sul pole just neljaveolist maasturit.

8 juuli 2014 soovis hooldamist Tanel [timix]

Esimese punkti konteiner on katki.

8 juuli 2014 leidis jalgratas ja [timix]

Ka Saaremaalt võib selliseid kohti leida. Kõikide punktide leidmine läks kiiresti. Esimeses punktis oli karp katki, kuid toimus selline parmude ja sipelgate terror, et jäi parandamata. Aitäh näitamast!

6 juuli 2014 leidis Indrek [indreq]

Lõppaaret otsisime alguses valest kohast aga lõpp hea - kõik hea.

23 juuni 2014 leidis Rudolf, Indrek, Gertrud [rudolf]

Esimese punktiga läks meil kõige kauem. Tähelepanu tõmbasid osaliselt ära ka viinamäeteod, kes olid vihmase ilmaga tulnud hordidena välja ja kellele ei tahtnud eriti peale astuda. Maod ilmselt kügelesid kuskil soojemas kohas täna. Lõpuks saime ikkagi teise punkti asukoha teada ja kärutasime sinna.

Teises punktis toimus kõik oluliselt kiiremini ja pärast rajatise uurimist liikusime edasi lõppu. Seal jäi samuti kahtlane moodustis pea koheselt silma ja saime ilusti oma logi kirja. Lõpus olevat rajatist uudistasime ka ja olime hämmingus, et sealt ei olnud keegi isegi juhtmeid seinast varastanud. Harukordne.

Aitäh huvitava paiga tutvustamise ja toreda aarde eest!

22 juuni 2014 leidis Tanel [phantom]

Esimeses punktis läks veidi aega. Pidin juba helistama hakkama, aga lõpuks ikka jäi ka õige koht silma. Edasi läks juba libedalt. Teises punktis viis aardeni lausa kollasel taustal punaste nooltega tähistatud georada. Mis nii viga aardeid otsida :) Lõpus panin alguses vales suunas ajama, aga kui nulli jalutasin, siis hakkas ka aare ise kohe kiirelt silma. Aardest võtsin kaasa batmani, omalt poolt lisasin mikroskeemi. Aitäh peitjatele huvitavaid kohti näitamast.

10 märts 2014 leidis Priit [menace]

I eelaarde konteineri kaas oli natuke katki, aga sellest hoolimata oli sisu täiesti korras. II punkti konteineri sisu oli kergelt niiske, aga ei midagi hullu. Jäin aardega väga rahule, mulle sellised paigad meeldivad. Suur tänu peitjale!

11 veebruar 2014 leidis Tiit, Liis ja Geili [maolentiit]

Väga huvitav koht oli see , polegi ennem sinna satund.

27 oktoober 2013 leidis Carolys, Taavi, Mari-Liis, Laur [sun123451]

Tavaliselt ikka mööda sellist luksusteed raketibaasideni ei saa. II punktis läks meil kõige kauem aega. Kõigil oli ikka eri arvamus nii kaardi lugemise kui enda joonistatud täpi täpsusega. Lõpuks siiski tuli välja. Ka lõppaarde osas oli meil palju arvamusi. Aga peale mõningat otsimist Mari leidis. EVEJ (19/25)

18 august 2013 kommenteeris Kaire [kairen]

Leiu kommentaariks veel, tagantjärgi. Esimesest aardest võtsime padruni ja jätsime raha, lõppaardest võtsime üllatusmuna topsiku pisikese autoga ja jätsime juuksekummi. Kõik aarded väga heas korras:)

18 august 2013 leidis Kaur, Ekke, Külli ja Kaire [kairen]

Esimeses punktis usaldasin jälle liiga palju gepsu ja panime kohe otse võssa. Aga siis hakkasime vaikselt õigemate koordinaatide suunas tüürima ja käes ta oligi. Teises punktis ei jätnud sisse tallatud rada suurt võimalust õigest kohast mööda minna. Ja kolmandas kohas ei jõudnud veel õieti otsima hakatagi, kui juba me selle aarde leidsime. Poisid said kirja oma esimesed leidmised ja oleksid selle peale tahtnud terve ülejäänud õhtu veel uusi aardeid otsida:)

3 august 2013 leidis Hannes, Triinu, Kaur, Mammu, Sass [hpalang1]

Hommikul saime Küdemalt küll kenasti liikuma, aga siis oli vaja käia Undvas geokülvimasinat kasutamas ja meres solberdamas ja Odalätsis pudeleid täitmas ja nii juhtunudki, et kui me Dejevo esimeses punktis muljemärkmiku üles leidsime, olid Kalle ja Liidia juba rajale lastud. Saime teise punktiga ka kiiresti hakkama, aga lõpus seisis üks kahtlane auto, ja kui siis uksest sisse astudes seisis vastas üks suur naeratus, geopeituse väljatrükid käes, ei olnud teolt tabamises enam mingit kahtlust: tere tere :D

Otsisime natuke koos, aga miski sees segas. Võtsin veel korraks ühe eelmise logi lahti ja no muidugi, seal ta siis oligi. Panin oma nimed kirja, Kalle otsis veel natuke mujalt ka ja siis jõudis tema ka samasse kohta välja. Tehtud mõlemal. Täitsa mõnus asi, aitüma!


Teise punkti valvur


3 august 2013 leidis Kalle ja Liidia [kreal]

Esimese kahe punktiga tulime edukalt toime. Lõppaardele kulus aga aega veidi rohkem ja lõpuks jäime vahele järgmisele teamile. Peale väikest vihjet õnnestus aardekarp leida! Tänud peitjatele põnevate kohtade eest! EVEJ.

10 juuli 2013 leidis Mia Mai, Hugo Bert, Ivo, Viivi [murueideke]

Sõjaväebaas on müstiline ja veidi kõhedust tekitav. Kaardid leidsime ilusti ning siis me orienteerusime. Äge, et selle koha kohta on orienteerumiskaardid tehtud. Lõpp punkti jõudsime pimedas, otsisime küll veidi aga tuleb ikka kaardi usldada mitte ise välja mõelda lõpp punkti :)

5 juuli 2013 leidis Ave, Marko, Jaak ja Allar [oiorokko]

Siin said poisid rõõmu tunda ja ringi tuuseldada. Jaak ja Allar polnud varem sellistest kohtades käinud ja neil oli väga põnev. Lasime neil ka aaret otsida. Said hakkama vaat et isegi paremini kui meie. Esimesed punktid olid suhteliselt selged, kuid lõpus läksime gepsu süvenemata eelduslikult õigesse kohta. Käisime ikka jonnakalt kõik nurgad läbi, kuid ei midagi. Hiljem nulli paika sättides jäi Jaagule midagi veidi eemal silma ja saime logi kirja. Ei tea kui palju küll oma gepsu uskuda, kuid meie oma näitas lõppu paarkümmend sammu eemale (risti teisele poole). Koht mõnus, tänud peitjale!

18 juuni 2013 leidis 900 km tuulist Eestimaad: Lapsuliblikas ja L@ssie [lapsuliblikas]

Väga huvitav koht. Harjumaal oleks sellisele paigale ammu 1:0 tehtud, aga saartel kohad püsivad. Militaarmaastik on tõesti pärandkultuur. Õnneks pääsesin seinavaringust tolmusena, kuna olin piisavalt eemal. Seega järgmistele uudistajatele hoiatuseks. Seinad on kohati pudedad ja kukuvad näppimatagi.

Aardeid leitud 589, maailmas 721.


http://www.bioneer.ee/tegutse/tuulepaeva_rattatuur_2013

Meenutuseks!


Hoiatav!


Varemetes


Teisel korrusel


Nõupidamisteruum


Kogemata tehtud kaader :)


Sissepääs punkrisse


Selline oli ENSV sõduri vets


Valvepost katusel


Said aru?


Riikliku tähtsusega teated puudusid


18 juuni 2013 leidis L@SSIE & Lapsuliblikas [lassie]

Huvitav näide militaarmaastiku muutumisest rekreatsioonimaastikusest. Ehkki, iseenesest on ka nõukaaegsed sõjaväebaasid pärandkultuur. Lõppaarde juures sai Katrin kõvasti ehkatada, kui äkitselt krohvitud sein alla kukkus. Mina väljast kuulasin, et kui tumedat mütsu ei käinud ja karjatust ei järgnenud, siis järelikult surma ei saanud ja tegelesin aardega edasi. Vist on mõned Eesti armee poisikeseeas mängumehed selle punkri pihta tankitõrjerelva proovinud. Džoti esiküljel on igatahes suur jumakas auk ja nüüd siis seespool ka.

1 detsember 2012 leidis Triin & Hanno [hanno5000]

Ükskord varem olen siin "küla" vahel telkimiskohta otsinud, aga siis seda platsi igatahes polnud või ma ei jõudnudki siia välja. Täitsa mõnus multikas, mulle sellised kohad meeldivad. Aitähh!

20 august 2012 hooldas Teet [teet]
Esimeses punktis oli aaret varjav müür pikali kukkunud ning aare sai nihutatud kõrvaloleva puu oksa alla peitu. Esimesse punkti lisatud ka uus orienteerumiskaart. Teise punkti karbi kaas oli katki ning sellest ka aarde niiske sisu. Kolmas punkt oli kuiv ka korras.
11 august 2012 leidis Mari ja Siim [marx303]
Kunagi arvasin, et see on keeruline aare. Valesti arvasin. Esimeses punktis polnud orienteerumiskaarti ja teine punkt oli niiske, aga muidu oli kõik tore. Seega kulus otsimiseks alla poole tunni. Sedagi koos kaardi uurimisega, tee valimise ja mälu järgi läbimisega... Olen mitu korda Dejevos orienteerumas käinud, aga see oli enne suusaradu ja aaret. Aitäh!
9 august 2012 leidis Priit ja Marii [priitcce]
Ilmaga ei vedanud, kuid sellegipoolest said kõik punktid ning aare leitud.
23 juuni 2012 leidis Aivar & [alksy]
Keeruline aare, mis osutus arvatust lihtsamaks. Esimene pukt tuli päris kergelt, teises läks mõni hetk aega ja kolmas oli jällegi lihtsam. EVEJ Aitäh peitjale!
14 mai 2012 leidis Alex [alex]
Eelmine aasta kõrvale lükatud "keeruline asi" andis see aasta logiraamatu veerand tunniga välja.Vahva punker koos oma toolide ja laudadega aga vot elektrit ei leidnud kuigi pirnid olid...ilmselt genekaga värk.Tänud aarde eest!
14 mai 2012 soovis hooldamist Alex [alex]
Teises punktis oli karp vett täis...edasise suhtes vajaks omaniku hoolitsevat kätt.Teised punktid ok!
28 august 2011 leidis [266] Rasmus & [pilditibi]
Eelaarded tulid nobedalt nagu enamusel. Lõpp-aaret otsisime algul keerulisematest kohtadest. Viimased soomlastest leidjad (?) olid oma hesburgeri söömaaja jäänused aarde peale jätnud. Tänud, mõnus multikas :)
15 august 2011 leidis Fred [fxz]
Saaremaa jalgrattaga vol. 2 teine leitud aare ;) Distants algusest 54 km, Sõiduaeg 2:22. Leidmisega probleeme ei esinenud ;) Ala oli tuttav ja seega läks asi libedalt. I eelaarde võtsin kell 14:45 ja panin lõpuks tagasi juba 15:10
12 august 2011 leidis Janis ja Andres perega [sjoma]
Kuna olen seal palju orienteerumas käinud, siis krabasin kodust ühe orienteerumiskaardi kaasa ja siis polnud aarde leidmine enam kohapeal mingi probleem.
12 august 2011 leidis Andres, Katrin,Andre,Sander, Janis [akas]
Aarded olid väga lahedalt peidetud teises punktis tervitasid meid sisalikupoisid. Väga lahe koht on see Dejevo seal olen käinud mitmeid kordi enne seda aga aaret otsimas alles esimest korda. EVEJ
11 august 2011 leidis Kaja ja Bruno [kajaliis]
Väga normaalne multi-militaar. Ei mingit laga. Ainus mure, et jalg ussi või auku ei tabaks. Änks. Täname! EVEJ
8 august 2011 leidis Neeme [neeme]
Hea mõnus puust ette ja punaseks multikas. Vahepunktid tulid ehk liigagi lihtsalt ja kuna päev oli juba õhtusse kaldunud ja silmapiiril sünged vihmapilved liikusid, millest aeg-ajalt teravaid välgunooli välja sähvis, oli põhjust lõpp-punkt ööbimiskohana kasutusele võtta :).
Aitäh peitjale!
24 juuli 2011 leidis Leelo, Merike, Helinor, Priit [iksid]
Hea lihtne multiaare, vahepunktid tulid hooga, lõpp veidi vähema hooga. Aitäh kutsumast.
24 juuli 2011 leidis Priit, Helinor, Leelo ja Merike [armastan]
Esimest punkti oli lihtne leida. Teise aarde leidmiseks kulus 3-4 min. Kõige keerulisemaks osutus kolmas. Mõnus oli seal vanade majade vahel ringi sõita. EV: J:GC
24 juuli 2011 leidis Merike, Leelo, Priit, Helinor [mooritz]
Taaskord üks baas, mis omapärasel moel peegeldab tookordset kunstimeelt. Kõik vahepunktid õnnestus kiirelt peitja jälgedes leida. Lõpuga läks samuti suht kiiresti, vaatasime enne valed kohad üle ja siis vaatasime õigesse kohta ka :)
12 juuli 2011 hooldas Teet [teet]
Aare taastatud. I punkt jäi enam-vähem samasse kohta, kus ta algselt oli. II punkt on endises peidukohas. Viimane punkt sai peidetud uude kohta, kuna endise koha vaatamisväärsused on maatasa lükatud.
12 juuli 2011 kommenteeris Teet [teet]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".
9 mai 2011 hooldas Teet [teet]
Aardekarpidest õnnestus päästa vaid II punkti oma. Kavatsen aarde lähima kuuaja jooksul taastada.
9 mai 2011 kommenteeris Teet [teet]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Ajutiselt kättesaamatu".
4 mai 2011 kommenteeris Teet [teet]
Tõenäoliselt korjan aarde ajutiselt ära, kuni selgub, millised hooned maha lammutatakse.
3 mai 2011 kommenteeris Maku [maku]
Aarde seisukohalt ei tohiks midagi muutuda...
3 mai 2011 kommenteeris Jaanus [jmets]
Läheb jamaks?
http://www.postimees.ee/?id=429049
3 mai 2011 kommenteeris Miki [miki]
      
http://www.postimees.ee/?id=429049
1 september 2010 leidis Urve ja Hannes [jussike]
Tehti kunagi ikka suuri mulla- ja betoonitöid. Hämaras oli pisut õõvastav, kuid taskulampide abil sai lõpule viidud. EV, J: nööbid (3+3).
20 august 2010 leidis Aare ja Triin [trine]
Karune hommik Karujärvel Karuonuga. Minu tegin tasapisi esimesi liigutusi, üritades virguda, kui Aare leidis mängeldes karpe. Miskipärast ikkagi kahtlustasime, et mingi vimka on sees, et kui on kaardid, siis milleks veel koordinaadid -- aga oligi lihtsalt väga leitavalt üles ehitatud aare. Aitäh ajaloolise ekskursi eest!
20 august 2010 leidis Triin ja Aare [karuonu]
Kõik vahepunktid olid täpselt koordinaatidel, heas korras ja kiiresti leitavad. Ei teagi miks mul varem vastupidine mulje oli jäänud, et tegemist on aeganõudva ja keeruka aardega. Aitäh peitjale!
7 august 2010 hooldas Teet [teet]
Kõik aardepunktid on väga hea korras. Vahetasin aaretes olevad kaardid 2010. aastal tehtud uute ja täpsemate kaartide vastu. Esimeses punktis on 28 trükitud kaarti kaasa võtmiseks, peaks mõneks ajaks jätkuma. Rohu sees kõndides tasuks vaadata, kuhu astute. Mul õnnestus näha ühte vaskussi, aga pole välistatud ka rästikute olemasolu.
23 juuli 2010 leidis Triin ja Germo [triinu]
Ise väga sõjaväelisi objekte põhjalikumalt uurima ei läheks ja pimedas veel eriti:) Aardeotsimine on aga täiesti piisav motivatsioon - tegelikult külastasime seda kanti isegi kaks korda. Esimene kord leidsime aarde. Õnneks selle punkti juures, kus maa sees küllaldaselt auke vabalangemiseks leidub, oli veel hämar, niiet kinnikatmata augud olid kenasti näha. Küll aga ei soovitaks sinna pimedas minna kutsade ja muude kiirelt liikuvate elementidega, kellel silma peal ei jõua hoida. Nii mõnigi koht oleks mitmekorruselist lendu allapoole pakkunud. Igal juhul aare sai leitud ja olime ikka väga rahul kui ära saime minna:) Veel rohkem rahul olime siis, kui teist korda tagasi tulime ja minu unustatud plätud (olin need esimest punkti otsima minnes auto juures saabaste vastu vahetanud ja plätud jäid loomulikult auto kõrvale maha) pimedas üles leidsime:) EVEJ
29 mai 2010 ei leidnud Mare ja Martti [gepsur]
Peale võistlust Dejevos lootsime kiirelt leida ka aarde, esimene tuli kiirelt, teisega sai ringi vaadatud, kuna aega nappis, siis aarde leidmine lükkus järgmisele korrale.
1 mai 2010 leidis Laur & Carol [laur]
GP lehe 300's aare :) :) :) Mõnus koht ja lahe aare! Tänud peitjale! EVEJ
24 aprill 2010 leidis Jaana ja Janar [maffia666]
Esimese punkida läks suht kiirelt. Teine oli nats pähkel, aga lõpuks sai leitud. Kolmandaga läks ka aega. Mõnus oli seal vanade majade vahel ringi sõita. V:geokrety J:-
10 oktoober 2009 ei leidnud geo99 [pimesepp]
Kursuse kokkutulekul (geo99) sõitsime ringi ja kuna seal oli ka aare, siis otsisime. Esimese leidsime kohe, aga järgmisi ei hakanud otsima, kuid algus järgmiseks korraks on sellega tehtud.
4 oktoober 2009 leidis Arvo ja Zemfira [arvos]
Leitud teisel katsel. Esimesel korral tuli pooleli jätta, aeg sai lihtsalt otsa. hea aare. Võtsin: koera. Jätsin: auto
27 september 2009 leidis Madis [madiz]
Esimese aarde leidsin väga kiirelt, teisega läks mingi pool tundi, kuigi aare oli selle koha peal kus algul nuhitud sai, kolmanda aardega läks ka omajagu aega kuni lihtsalt loogika tööle hakkas. Kõik aarded olid heades seisukordades. 3. aardesse jätsin: GeoKrety võtsin: mini taba
26 september 2009 leidis Urmo [floyd]
Leitud siis teisel katsel. Esimest punkti ma teadsin, käisin sealt lihtsalt teise punkti koordinaate täpsustamas. Teises punktis läks seekord lihtsalt, üks objekt lihtsalt tundus silmale ebaloomulik ja käes see punkt oligi. Kolmas punkt oli täpne :)


Teeületussild suusatajatele


18 september 2009 leidis Priit & Maarja [bonzo]
Esimese punkti saime kiirelt kätte, aga teises kulus aega tublisti. Peale leidmist sai taaskord tõdeda, et pime on ikka raske olla :) Lõpus tekkis kohe õige idee ja võtsime aarde välja. Pärast auto juurde minnes leidsime maast päris tõelise vene sõduri küljest kukkunud nööbi! Viisnurga sees olid isegi sirp ja vasar olemas :) V:Klaaskuuli, J:Gorilla
12 september 2009 leidis Janika, Villu ja Turps [jansa84]
Ise oleme ka ühe aarde raketibaasi peitnud... Aga iga raketikas on omamoodi! Aitäh :) VJ
29 august 2009 leidis Vaiko, Reelika, Tarmo, Hanne [chi]
Aare leitud kolmandal katsel. Nüüd oli vaja üksnes aare nurgatagant välja võtta. V: jõehobu J: mollusk ja seen
27 august 2009 leidis Mai & Szymon [beautyandbeast]
Otsitud ja leitud ajavahemikus 16.20-16.50. Huvitav ja hästi tehtud aare. Esimesed kaks tulid väga lihtsalt, lõpp-punkt tekitas aga raskusi. Otsisime vale nurga tagant, kuid õnneks taipasime õigesse kohta liikuda ning lõpuks leidis Mai ka kolmanda punkti. Teises eelaardes on üks tühi, esimeses pole enam ühtegi tühja kaarti.
In: päike/kuu magnet, lukk, suur klaaskuul; Out: jojo. Tänud toreda aarde eest!
http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=83b9bc73-104b-45b1-ae39-109c56d4782d
16 august 2009 leidis Marti & Kristi [trykk]
See aare kripeldas ja kutsus Saaremaale tagasi, kuna talvel spas käigu vahepeal seda otsides teisest punktist kaugemale ei jõudnud. Seekord siis GPSi ja koordinaatidega sai teine punkt leitud kohe ja lõpp-punktis läks natuke aega, aga lõpuks näitas Kristi oma geopeituri vaistu ja paljastas aarde. Igal juhul meeldis. EVEJ
16 august 2009 leidis Kristi ja Marti [excelsior]
See oli meil teine kord seda aaret otsida. Möödunud korral jäimegi teise punkti juurde toppama. Koordinaate tookord ei olnud ja kaardi järgi tulnuks väga suur ala läbi kammida. Siis jäi meist maja hunnik jalajälgi, ei muud. Sel korral Marti tõi esimesest punktist II punkti koordinaadid, teises punktis läksime nulli, võtsime järgmised koordinaadid ja sõitsime lõpp-punkti. Seal läks väheke aega. Valelt poolt nimelt otsisime. EVEJ
13 august 2009 leidis Airi ja Priit [otsingul]
Oli jah tibake sajune hetkel, aga see ei saa ju aardeotsingut segada. Et me mõlemad üdini märjaks ei saaks, siis kahe punkti konteinerid tõin autosse logimiseks. Lõppaaret läksime siiski koos otsima ja väga kergelt see ei tulnud, sest otsisime alguses vale nurga tagant. Aare heas korras ja seda valvas üks priske mardikas, kelle ma konteineri pealt siiski lahkuma sundisin. Jällegi väga korrektne multiaare, mille teine punkt siiski lumerohkel talvel raskesti leitav on. Tänan peitjat! V:kaelapaela J:Külmikumagneti
13 august 2009 leidis Oliver, Joonas, Dix ja [kaits747]
Dejevo – leitud – 13.08.2009. Vihma ladistas. Algkoordinaatidel esimese vihje otsimine võttis veidi keerutava gepsu tõttu aega. Kohti oli valida murdu. Hea, et sügavasse torustikuauku ei pugenud. Välja vist ma poleks sealt ise saanud . Ilusa ilmaga oleksime ehk jalutanud, talvel suusatanud või vastava varustuse olemasolul on kõige parem seal liikuda jalgratastega. Auto ajas ka asja ära. Õnnestus suusaradasid mitte kasutada ning masin ühes tükis territooriumilt välja tuua. Usse õnneks ei kohanud. Logi läks kirja 14:24 V:/J: auto. Siis tiirutasime veel, et trackile ka saada neid tseburaskasid. Ei õnnestunud.. Aitähh, Elamus sai võimas!
13 august 2009 leidis Priit ja Airi [airce]
Väga vihmane oli ja Priit otsis vahepunktid ilma minu abita ülesse. Lõppaaret otsisime mõnda aega vale nurga tagant. Seal kandis sai ka aasta eest sõidetud ja telkimisplatsi otsitud. Pimedas tundus veelgi süngem paik. Tänud peitjatele. EVEJ
11 august 2009 leidis Mikk [switch]
Leitsime.
11 august 2009 leidis Jaanus, Eneli, Mirell, Mikk [jmets]
Esimene tuli kergelt, teises tegin pisukese vea, kuna arvasin, et kaardil kujutatud objekti loetakse hooneks, kuna aga murukatus loetakse pinnaseks, siis otsisime esialgu ca 20 m eemalt. Väike lisavihje ja jõudsimegi lõppu. Lõpus ootas meid geopeiturite tiim, kes meie pärimise peale teatasid, et neil on aare leitud. Peale mõningast otsimist tuli värskem mõte ja seal nurga taga see oligi.
11 august 2009 leidis Caroline, Annika [cat]
Aare polnud üldse seal, kus esialgu arvasime. Kui meie parajasti aardega toimetasime, jõudsid kohale järgmised geopeiturid. Pagesime kiiresti. V: midagi ja j: politseiauto
10 august 2009 leidis Airi ja Imre [triick]
Piirkond on tüüpiline kunagise suurriigi hiilguse kaitsjate pesitsuskohale. Sellised kohad risustavad suurt osa Eestimaa metsadest ning nendega ei oska suurt midagi tarka peale hakata. Seetõttu on rõõm näha, et vähemalt Karujärve läheduses on üritatud midagi teha, et piirkonda ära kasutada. Aarde otsingutele lähenesime mõningase kahtlusega. Kuid kõik vahepunktid ja ka lõppaare paljastusid kergelt ilma vähimagi probleemita. Seetõttu saime peagi peale otsingute alustamist lõpetada aardejahi ning panna poti õhtusöögiga tulele podisema. Aitäh toreda aarde eest. EVEJ
6 august 2009 ei leidnud Vaiko [chi]
Sai käidud lausa kaks korda otsimas. Esimesed kaks punkti tulid kergelt, kuida kolmandat enam ei leidnud. Tatsasin omaarust nullis aga ei midagi. Oleks pidanud ennist Lembitu nr küsima, oleks saanud konsuldeerida selle kolmanda punkti suhtes. Üks aparaat ütleb, et kolmas asub nurga taga, teine aga ütleb et puu. Võta siis näpust. Paraku jäi leidmata. Eks kunagi lähen ja otsin uuesti.
6 august 2009 leidis Lembit [polekala]
Aardetuuri ainuke multikas võttis ikka omajagu aega. Esimene ja viimane punkt tulid kiirelt ja lihtsalt, teise punktiga läks aga pea pool tundi aega. Ei tea, kuidas seda kohe ei märganud. Tänud! EVEJ.
2 august 2009 leidis Kadri ja Thor [kadri]
Väike jalutuskäik päikeselisel suvepäeval. EVEJ
2 august 2009 leidis Aivar ja Priit [aizar]
Aardeni viivad teed, mida ei ole ei nokia mapsis ega EOMAPi kaardil, [kraut], pall Sinu käes :) Esimeses logiraamatus oli hulga rohkem kirjeid kui viimases. Teise punkti juures nägime ka pisikest nastikut. Teine punkt osutuski keerulisimaks, lõpp oli loogiline. EVEJ.
27 juuli 2009 leidis Afonja, Inga ja Riin [afonja]
Esimesed kaks punkti läksid lihtsalt. Viimases sai kõik nurgatagused läbi vaadatud, enne kui karp paljastus. V:märk J:pastakas
26 juuli 2009 leidis Harald [haraldpoiss]
Otsisin ja leidsin üles kõik kolm karpi. Väga kaua ei läinud. EVEJ.
24 juuli 2009 leidis Kikael [kikael]
Leitud :)
24 juuli 2009 leidis Maris ja Margus, Martin ja Mariann [max]
See aare sai meie plaani võetud Martini nõudmisel. Talle pakuvad sellised paigad huvi. Kohale jõudes kallas nagu pangest. Püüdsime selle vee hulga välja kannatada ja suundusime otsima. Esimene punkt tuli kõige raskemalt, siis hakkas juba libedamalt minema. Teises punktis nosisime militaarseid maasikaid. Lõpp-punkt tuli kuidagi eriti kergelt seekord, ilmselt olime "gravitatsiooniga" kõvasti harjutanud :) Kokkuvõttes sai ikka imestatud, kui suurel territooriumil kogu see kompleks asub. Aardesse jätsime midagi karvast ja pehmet.
23 juuli 2009 leidis Vika, Annes, Oliver [meretagune]
Kui õieti mäletan, siis 4 kord juba seda aaret otsida. Sel korral läks väga ludinal, Vika leidis neetud teise punkti kohe. Kolmas punkt oli väga aukartust äratav. Meeletu, kui seal veel oleks lattu ettenähtud varandus ka sees. V: lõvi J: traktor
23 juuli 2009 leidis Kairi, Siiri, Erki, Miku, Tõnu, Kris, Jost [albertnailon]
Sai tehtud väike tunne saaremaad trip (enamus meist olid saarlased :) ja vötsime aarded mönuga. Meist u tund ees olid jahtinud lätlased kelle ofidiofoobia oli igati põhjendatud kuna ilm oli ilus ja kivihunnikuid kus peesitada seal mitmeid. V: batman J: ripats
15 juuli 2009 leidis Liia, Ants, Ester, Toivo [groll]
Toivo oli siin heaks teejuhiks, kes teadis paigast endast ja ka ümbrusest ühtteist huvitavat rääkida-näidata. Punktid tulid kergelt (suvi ju). Kasutasime nii kaarti kui GPS-i, nii oli üsna kindla peale minek. EVEJ
6 juuli 2009 leidis Inga [kingu]
See aare mulle meeldis. Vihjed selged ja täpsed. Üheski punktis ei läinud üle mõistuse kaua ning ka lõpp-punktis tuli aare kiirelt välja. Väga lahe, aitäh. Aardest EVEJ.
4 juuli 2009 leidis Taavi ja Kadi [tazavi]
Esimene punkt läks kergelt. Teine oli liiga lihtsas kohas, sai otsitud kaugemalt ja ka peitjale helistatud :P Kolmas oli lihtne leid. II ja III punkt leitud gpsita.
29 juuni 2009 leidis Liisu ja Erik [hel]
Meile see meeldis, väga korrektselt vormistatud, vihjed ja koordinaadid täpsed, tänud peitjatele. EVEJ
25 juuni 2009 leidis Jaanika,Elvis [ullunt]
Eelmisel aastal nuhkis Elvis need kohad suurest uudishimust läbi.Siis veel ei jahtinud aardeid,nüüd uuesti tagsi.Kant vähemasti veits tuttavam.Hakkas vägisi uude päeva kiskuma.Elvis lippas ja otsis eelaardeid.Lõppaarde juurde jõudes kulus ikka päris kaua aega.Lõpuks logisime viimastel selle pöeva minutitel ja asusime teele ööbimiskohta.EVEJ
22 juuni 2009 leidis Lauri, Rita, Helen, Maire, Ove [ftf]

Kimasime autoga ringi ja vahepeal hävitasime ka maasikaid. Aarde leidmine käis suht kähku.

22 juuni 2009 leidis Lauri, Rita, Helen, Maire, Ove [ove]
Mulle oli üllatuseks, et Dejevos on talvel Saaremaa suusaparadiis. Kuna lund ei olnud, siis jätkasime sõitu edasi autodega ja vormistasime kiirelt vahepunktid. Ühe vahepunkti juures oli ohtralt metsmaasikaid ja neid jagus maiustamiseks kõigile. Lõppaarde vormistamine võttis veidi aega kuna algul olime liiga kinni nullpunktis otsimisega. Kui taipasime vaadata ka mujalt, siis oli leid juba kiire. Dejevost edasi jätkasin mina Qrisu poole ja Lauri perega Kiipsaarde matkama. EVEJ.
22 juuni 2009 leidis Lauri, Rita, Helen, Maire, Ove [algaja]
Sõitsime seal niisama ka autoga ringi ja Ove unustas vahepeal aarde ära ning pühendus mingitele pisikestele punastele nublakatele. Leidmiseks läks vähe aega. Lõpus alles hakkasime kukalt kratsima. Peale leidmist sai ka kirjelust loetud ja siis oli asi selge. Edasi läksid aga meie teed lahku. Ja neist militaarkuutidest hakkas juba tõsine tüdimus tekkima. EVEJ
21 juuni 2009 leidis Kertu ja Ants [tankirahvas]
Esimese punkti ümber tiirlesime jupp aega ja kui kõik keerulisemad kohad olid üle vaadatud, hakkasime lihtsamatest kohtadest otsima :) Teised punktid läksid ladusamalt. EVEJ
18 juuni 2009 ei leidnud indrekk [indrekk]
I eelaare tuli väga lihtsalt, aga geps saatis mu uute koordinaatidega "kuu peale" ja siis sai aeg otsa. Järgmine kord uuesti. Aga võimsad punkrid on küll
10 juuni 2009 leidis Joonas [joonas444]
leiukuupäev umbkaudne
5 juuni 2009 hooldas Laura ja Teet [teet]
I eelaardesse lisasin ühe tühja kaardi, katsun millalgi kaarte juurde hankida ja veel sinna neid panna. II eelaarde ümbert sai eemaldatud veekindel kilekott (vett sisse laseb, aga välja ei lase). Lõppaare sai liigutatud ilmastikukindlamasse kohta.
4 juuni 2009 kommenteeris Rait [rait123456789]
leidsin esimese punkti aga hiljem sain teada et koosneb mitmest osast.
2 juuni 2009 leidis Ermo [pioneer]
Päris huvitav koht. Auto jäi naistega nulli ning träkk sai edukalt läbitud rattaga - soovitan soojalt. Kõik vahepunktid olemas ja heas korras. Ülejäänu, mida tahaks võibolla lisada, on juba teiste poolt ära öeldud. Hea, et talvel ei otsinud :-)
31 mai 2009 leidis Paavo [speedy]
Suure õhinaga asusin üksinda otsima, jälgijateks talvel leidnute silmapaarid, kes õnneks karvavõrdki kaasa ei aidanud. Nullis püüdsin lolli lootusega ilma gepsuta hakkama saada, autost vaid korraks hooletult kaugust vaadates. Niipea, kui gepsu võtsin, leidsin koheselt. Kuigi aaretes on ka nüüd (algselt polnud?) koordinaadid kirjas, otsustasin leida järgmised punktid vaid kaardi alusel. See õnnestus teises punktis paari minutiga - väga hästi maskeeritud, kuigi suvesoosiv peidukas on. Lõpus läks iganenud peitmisviisi tõttu ligi pool tundi. Kaart, vihje ja koordinaadid - mida pärast iga punkti leidmist kontrollisin - on igas punktis päris täpsed. Kokku kulus laisalt liikudes alla 50 minuti. Vinge koht, kontseptsioon - vaid koordinaadid eelpunktides on minu meelest üleliigsed - ja ilm oli täna. Lõppaarde võiks Eesti talve ja hea meki suhu jätmist arvestades teisiti peita.
Aardekarbid korras, kuid teine karp oli seest väga niiske - kuivatasime kaardilehti päikse käes ja sulgesime nad kilekotti. Esimes punktis pole enam ka ühtegi tühja kaarti. V: nullist ja lõpust hulga taarat ja muud sodi, mille prügikasti viisin. Aardest endast eemaldasin armsa roosa logiraamatu, mida üks päev vast teisedki näevad :-) J: Simpel ja paar rinnamärki. Pärast käisime Karujärves kupsus, vesi oli lausa suviselt soe.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=12445&sid=7e685a3cd637a337a931c231b9bdd21c
21 aprill 2009 leidis Erkki ja Marily [drerz]
Õige betooni tuvastamine võttis aega. Järgmised punktid tulid lihtsalt. EVEJ
18 aprill 2009 leidis Jan & Janne [muhujan]
I vahepunkti leidsime väga lihtsalt. Selleks pidime küll veidi ootama, et ca paarkümmend mugu lähedusest lahkuksid. II punkti koordinaadid gepsu, pilk kaardile ja teele. Ka seal läks suhteliselt libedalt ja saimegi lõpp-punkti poole teele asuda. Dejevo punkri juures möödusime autotäiest täisrelvastuses sõjameestest. Nende abi lõpp-punkti leidmiseks õnneks vaja polnud. Aardest ei võtnud midagi, jätsime karabiini. Väga õnnestunud see peidik meie meelest polnud kuid suured tänud sellegipoolest!
10 aprill 2009 leidis Raina, Ivo [voks]
Esimest punkti oli lihtne leida. Teise aarde leidmiseks kulus veerand tundi. Kõige keerulisemaks osutus kolmas. Vihjest ei olnud suurt abi ja läheduses müttasid mugud ka veel. Olime juba loobumas, kui kobamisi aarde otsa sattusime. V: Kaelapaela J: 1 EEK
21 märts 2009 ei leidnud Oliver, Annes ja Urmo [floyd]
Esimene punkt oli lihtne, aga teine osutus täiesti võimatuks leida. Otsisim ligi tunni, ei leidnud seda ei seest ega väljast. Lumes kaevama ei hakanud, eks tuleme suvel tagasi. Üheski loogilises kohas ei paistnud olevat. Positiivse poolena nägime mitmeid loomajälgi :)

Teise punkti lähistelt leitud pilt


Ilmselt põder...


28 veebruar 2009 leidis miki ja blond [miki]
Lumi ei muuda tõesti leidmist lihtsamaks. Sellest hoolimata ei pidanud geohelistama. Teine punkt võttis vanduma, ülejäänud on lihtsalt leitavad. Kui teise punkti kaarti natuke täpsustada, et otsitav ala väheneks, siis oleks päris okei aare. Leitav siiski.
27 veebruar 2009 ei leidnud Marti & Kristi [trykk]
Esimene aare oli lihtne. Teist otsides sai märjaks üle keha ja meie jalajälgi kaardile märgitud kohale mitu kihti... ei tahtnud tervet päeva seal ära raisata ja liikusime edasi.
23 veebruar 2009 leidis Peter ja Ain [aints]
Erinevalt mõnest eellogijast käis meil kahe esimese punkti leidmine 1-2-3, aga jänni jäime alles kolmandaga. Osa vastutusest tuleb siin kahtlemata lumele delegeerida. Igatahes andis geohelistamine järjekindlust juurde, mis lõpuks viiski sihile. Kõik kolm aaret heas korras, EVEJ. Hoolimata viimasest nõutuks tegevast mägironimisest ikkagi tore meelelahutus. Aitäh peitjale!
22 veebruar 2009 leidis Ain(ts) & Peter [viper]
Tore matk militaarmaastikul. Kui silmad lahti hoida, siis erilised ohud siin geopeiturit varitseda ei tohiks. Tõsi küll, lume ja libedusega võib 2.eelaarde ja põhiaarde juures ettevaatamatu liigutus lõppeda nõlvast allalibisemisega. Suur tänu! EVEJ
15 veebruar 2009 leidis pe2ske [pe2ske]
Kaart, vihjed ja eelmiste külastajate jäljed. Mis sa veel tahta oskad kui kepsu pole.
14 veebruar 2009 leidis Triin ja Liina [suslikud]
Kui Liisa sünnipäeval olime kõhu kenasti kooki täis söönud, mõtlesime Triinuga, et teeme väikese väljasõidu tuttavasse kohta, kuhu oli uus aare paigutatud. Aarde leidsime lõpuks õnneks ikka ülesse.
14 veebruar 2009 leidis Liina ja Triin [linnapreili]
Tehtud. Valud ja vaevad koos geohelistamise ning visiidiga traumapunkti. Dejevo pakub meeletult võimalusi aga peitja on valinud minu jaoks natuke ootamatud lahendused. AARE EI OLE MÕELDUD KÜLASTAMISEKS KOOS VÄIKESTE LASTEGA! Esimese eelaardega läks meil kõige rohkem aega - silmasime sobilikku objekti kuid vihje kehtis hoopis teiste betooniliste kohta. Teise koha kohta - lumi on takistav faktor leidmisel. Ja kõige kummalisem, et keegi pole siiani sõna võtnud - paar meetrit eemal on lahtised avad. Astud valesti ja paarimeetrine õhulend maapinna suunas on garanteeritud. Naastes autosse suutsin suht tõsiselt libiseda ja hilisem traumapunkti külastus õnneks luumurdu ei tuvastanud, rohkelt valuvaigistit ning elastikside on paar nädalat minu sõbrad. Lõpp-punkt - kõrval on võimsad ehitised, kummalised torud-kummalistes kohtades ja aare peidetakse .... EVEJ.
4 jaanuar 2009 ei leidnud Miki ja seltskond [miki]
Esimene punkt tuli lihtsalt. Teisega läks natuke kehvemini. Peitja poolt joonistatud 2. punkti asukoht joonistus u. 40-50m läbimõõduga ringina kaardile, mis jättis fantaasiale ja meile kaheks tunniks vabad käed. Ja võimalikke peidukohti oleks julgelt jätkunud veel paariks tunniks. Siis oli veel kärss kärnas ja lund üle poole sääre. Kõik vähegi loogilised kohad, mis lume alt välja paistsid sai üle nuusitud. Ei mõhkugi. ELTU (EiLeidnudTulenUuesti)..Suvel kunagi.
29 detsember 2008 kommenteeris Ove [ove]
Dejevo baasi kaarte saab aardeotsingule minnes ka ise kaasa võtta
http://www.orienteerumine.ee/kaart/mapdb/kaart/0110.gif
28 detsember 2008 kommenteeris Teet [teet]
Muutsin 2. punkti vihje ära, ehk on nüüd rohkem abi vihjest. Lagunevatesse hoonetesse ei hakanud aarde säilimise ja ohutuse huvides aaret peitma.
28 detsember 2008 ei leidnud Arvo ja Zemfira [arvos]
Pärast esimese leidmist sai mõistus ja lõpuks aeg otsa nee, et uuel aastal uue hooga
28 detsember 2008 leidis  [mark]
Ruume on seal sitaks aga ühte ma ütlen - nendes suurtes torudes talvituvad sääsed mitte mesilased :D
28 detsember 2008 leidis Maria, Mark ja Maku [maku]
Et kõik ausalt ära rääkida, hakkan algusest :P Eile õhtul tuli plaan jooma hakata, enne seda oli vaja kere kinnitada J.R Pizzas. Seal näitas Mark mobiili pealt, et Dejevo on üleval... Peoriided visati kodus nurka ja aardejahile... Jaanika oli eile kaine pult ja meie joogised reisijad ;). I eelaare kõkimõki ja siis edasi II eelaardeni... Oh seda pähklit... Otsisime seest ja väljast, õhust ja veest :P Ei leidnudki... Kurvalt 2 ajal öösel koju... Hommikul kümnest uuesti, ikka ei joppanud ja 12 ajal koju tagasi kuna oli vaja tööle minna... Ja nüüd siis õhtul uuesti tagasi ja leitud ta saigi... Mina poleks igastahes aaret sinna peitnud, koht "natuke" üllatas... Lõppaare oli jälle kerge... Tänan aarde eest, kuid mina oleks natuke teistesse kohtadesse peitnud... Jätsin omanikule lõppaarde juurde väikse jutu ka ;) V:- J:Jääsulataja
28 detsember 2008 leidis Laurikas, Pillekas, Reno [laurikas]
Teel aardele sõitsid meile vastu geopeiturid Mark ja Maku. Esmaleidu enam loota ei olnud, aga ilm oli super ja tahe otsima minna endiselt suur :) Esimese punkti leidmine käis lihtsalt ja edasi suundusime teist eelaaret otsima - sellega läks vähemalt pool tundi, enne kui Pillekas õigetele jälgedele jõudis. Kui esimese eelaarde logiraamatus oli juba üks sissekanne olemas, siis meie üllatuseks oli teine alles tühi. Tärkas lootus, et oleme siin alles esmaleidjad. Lõppaarde juures oli taas kõik väga lihtne ja tühja logiraamatusse esimest sissekannet tehes oli selge, et olemegi esimesed :) Tagasiteel kohtasime teise eelaarde juures kahte geopeiturite tiimi, kes olid jõud ühendanud, seega ka Teolt tabatud aare käes :P Koht ise multiaardeks väga hea. Tänud peitjale! Soovitan aardekonteineritele mingi kilekoti ümber panna ja pimedas kõigil otsijatel ettevaatlik olla.

Dejevo radadel


Esimesed :)