Värsked sõnumid

Geopood

Saatis haljazme 
Re: Geopeitus kogub kuulsust! grinning smiley
12. september 2011, kl 22.58
Mulle meeldib, et noormehed tegelevad millegi asjalikuga. Kuigi logiraamatuid pole hetkel vaja mõtlesin, et teen selle projekti toetuse eesmärgil ühe väikese tellimuse, kuid paraku ei ole võimalik sealt lehelt üheselt võimalik välja lugeda, kuidas toimub täpsemalt tellimine, maksmine ja kauba kätte saamine.
Ja nagu ma ühes eelmises postituses juba mainisin, siis mina isiklikult sooviks küll kauba 1-2 päevaga kätte saada. Miks peaks kuni 5 päeva ootama, kui kaup kohapeal olemas on.
Kuna projektijuht seda foorumit niikuinii loeb, siis eelistan tagasiside vormi asemel foorumit smiling smiley
Geopood
13. september 2011, kl 07.02
Hetkel võib olla see kauba eest maksmine ja kättesaamine küll segadust tekitav, võtame selle ette!
Igatahes on asi nii, et klient valib toodete hulgast omale toote ja seal toote lehel koguse. Kui rohkem teisi tooteid ei soovi, läheb klient ostukorvi. Sisestab seal enda andmed (et vajadusel ühendust võtta ning teada saada, kuhu saata) seejärel küsitakse temalt kas soovib saada Tallinnas kokkusaamisel toote kätte (Tasuta) Või soovib saada Post24 pakiautomaadiga (2,48€) (Postikulud lisatakse tellimusele!) Seejärel peab klient kinnitama oma ostu. Kui on kinnitatud tulevad ette makseandmed: Kuhu maksta, kellele, kui palju, mis viitenumbril. Kui toote eest on tasutud, siis pannakse ca 24h tunni jooksul pakk posti (Kui toodet on hetkel laos) Ning siis on edasi juba Post24 teha. See suur ooteaeg on lisatud nö piiriks, millest ei tohiks rohkem aega kuluda. Me ei saa kõikidele klientidele garanteerida õigeaegset kohalejõudmist (Nt kui toodet pole laos)

Fxz küsis, et kust me võtame oma tooted?
Meil on seda juba arendatud kuskil 1-2 nädalat ning on tellitud hetkel ühest trükikojast. Toodete otsasaamisel tellime neid juurde!

Varsti, kui aga on klientidel suur huvi on plaan tulla poldiaare koos logirulliga müüki. Seni aga testime parimaid lahendusi.

Täname siiamaani igasuguse tagasiside eest!
Küsimuste tekkimisel aga andke teada! winking smiley

E: Postkastist kirjade hulgast leidsin oma kirjale kurva teate, ehk Andi ei luba Geopeituse nime all müümist ega logo kasutamist, hetkel saatsin uue kirja, ehk mõtleb ümber? smiling smiley Pakkus et kasutaksin Tomi-Andre pood vms aga sellel poleks ju jumet. See poe nimi ei ütle mitte midagi, mida ma müün?
See tähendaks ka, et kõik senini toodetud tooted hävitataks, sest logo ei või ju kasutada ..?
Kui tõesti ei saa kasutada logo ega nime, siis mis nime all võiks müüa, et oleks arusaadav ja mis logo või tekst võiks kaunistada logiraamatute esikaant sealt kohast, kus hetkel on geopeituse logo?

Ühtlasi hetkel müüki ei toimu!

Toimetatud 3 kord(a). Viimati tomiandrep 14.09.2011 21.31.
fxz
Re: Geopood
14. september 2011, kl 20.05
Samas esitaks küsimuse, kas geopeituse logo ja kui üldse niisugune ongi üldse eraldi patendeeritud, et seda ei tohiks kasutada??

Teiseks.. eeldan, et see poltaare on mikro/naonoaare, millle hinnaks kujuneb ligi 7-8 euri?

Palju on Eestis nanoaardeid??

Toimetatud 1 kord(a). Viimati fxz 14.09.2011 20.10.
14. september 2011, kl 20.23
Kahjuks oli sellega jama .. Aga igatahes homme/ülehomme tulevad tooted, mida ei saa ära keelata!

Poltaarde on tõepoolest mirko/nano vahel ja hinnaks kujuneb hoopiski hetke arvutustega kuskil 4-5€ Kes soovib võib ka nö Tip'i maksta winking smiley (Meie eesmärk on pakkuda odavaid hindu, hetkel hinnad näitavad, et on võimalik ka maailmas konkureerida!)

Eestis olen mina isiklikult mõnda nano aaret näinud. Tallinnas on olnud kuskil TTC seerias mõni aare ja vist ka kõik poldiaarded on miskid nano'd?
14. september 2011, kl 20.45
Ma pigem küsiks seda, et kas on mõtet teha poldiaardeid? Et peidetakse üks, on tore, kaks on veel tore, kolm on juba ju liig täpselt ühesuguse aarde jaoks. Just see on ka põhjus miks Eesti geopood konteinerite poole pealt on mõtetu idee minu arvates. Teed ägeda konteineri, siis tee äge aare ka. Oleks kvaliteetseid logiraamatuid ja lamineeritud juhendeid, siis neid vast ostaks isegi. Samas väljamaa logiraamatud on veekindla paberiga. Kas meil sellist asja suudetakse? Samuti poldi aarded on korraliku tihendiga, nii et niiskus ligi ei pääseks. Ma arvan, et tootearenduseks on ikka rohkem vaja kui kaks nädalat kooli kõrvalt.
14. september 2011, kl 20.58
Ma rääkisin, et see poldiaare on alles idee! Võib juhtuda, et poldiaaret ei tulegi kui vähe huvi!
(Plaan on müüa ka tulevikus välismaale)

Võtame samuti ka kõikide potensiaalsete klientide ideid kuulda! Pole välistatud, et tulevikus tuleb ka veekindla paberiga logiraamatuid ja lamineeritud juhendeid. Kuid juhendit leiab ka logiraamatu tagaküljelt!
Küll aga plaan tulevikus tuua müüki aardekomplekte ehk mis sisaldab: Logiraamat, karp ja pliiats(GeoPoe kirjadega vms)

Tegu pole 2 nädalase koolikõrvalise arendusega, asjaga on ikka veidikene rohkem tegeldud.
14. september 2011, kl 21.03
No ega ma seda kahte nädala oma peast ei võtnud smiling smiley

tomiandrep kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Meil on seda juba arendatud kuskil 1-2 nädalat
> ning on tellitud hetkel ühest nö trükikojast.
14. september 2011, kl 21.26
Ei saa ma täpselt aru, kuidas nime "GEOPEITUSE E-POOD" saab keelata kasutada. Minumeelest ei saa, aga õpetage mind aru saama. Logoga on muidugi teine lugu.
15. september 2011, kl 13.51
Kirjutasin eile pikema kirja ja siis tänu mingitele IT muredele jäi see lihtsalt ... kadunuks.
Üritan punktid uuesti kirja panna:

Võttes lahti kaubamärgi registri siis geopeitus ei ole sõnana ega märgina registreeritud. Seega ametlikult ei ole põhjust kellegil keelata kasutamast sõna geopeitus ja geopeitus.ee logo. Omanikud - registreerige ja siis on õigustatud keelamine.
Geopeituse logo teinud ja omava isiku poolt (teadmata tema tegelikke seisukohti) võiks siiski olla kasutusreeglid:
logo ja sõna "õilsatel" eesmärkidel võiks olla logo kasutamine võimalik kõigile kasutajatele
kuid kui seda kasutatakse ärilistel eesmärkidel siis tuleb kooskõlastada geopeituse logo kasutamine.
KUID nb! kuid --- geopeitus oli võibolla 2001 väikese seltskonna väikene hobi. Täna on tegemist laiemalt levinud mänguga ning ühel hetkel tuleb loobuda mõttest, et geopeituse sõna-logo on kellegi isiklik ning "keelan-käsin-poon".
Geocaching.com ehk rahvusvahelisel geolehel on oma logo, geopeitusel on oma logo - kas tõesti on vaja veel tekitada mitmeid logosid - igal ühe maitse järgi. Oleks mõistlik teha kokkulepe - Eesti geopeiturite tunnus/logo on ...
Olgu see tänane geopeituse täpike või geocachingu logo Eesti rahvusvärvides vms. Kui on tänane täpike, siis palun kõigile arusaadavat logoraamatut.

Teiseks - mind paneb imestama see geopoekese teema. Ma üritan küll võtta, et kellegil on igav ja õpilasfirma on igavesti vahva. Ning koolilapsel peab olema muid tegemisi ka kui koolitöö ja vanemate hea laps olemast.
Kuid kogu teemale mõeldes ja nähes kõrvalt trükiagendi tööd-tegemisi siis no-ma-ei-tea. Eriti nähes "nö. trükikoja" sõnaühendit. Oeh... Ei teki väga usaldusväärset muljet.
Veekindlad logiraamatud ehk veekindel paber on väga tavaline asi - kuid kas tõesti olete valmis maksma ühe A4 formaadis paberi eest 2-3 eurot (ühepoolne veekindlus - mis on kõige odavam variant kusjuures) ? Minu meelest on Eesti kogukond väga väike selliseks "äriks" ja kui kellegil on vajadus siis tasuks lihtsalt küsida avalikult - vajaks seda või teist (magnetitega nagu asi toimib ju ?). Ehk tuletab meelde teema - aare, kuhu pannakse ja kuhu jäetakse geopeituse aarde tegemiseks või parendamiseks "vahendeid". Järsku keegi võtaks ja teeks ära - võin koheselt jätta sinna hulgim nö. võimalike väikeste aarete konteinereid ja vajadusel "kuumi" lamineeritud juhendeid. Muidugi jah... alati on keegi, kes kohe põhimõtte pärast tahab osta kallilt varustust ja nende jaoks on vaja "aardete tarvikute poodi".
15. september 2011, kl 15.46
linnapreili kirjutas:
> ... Järsku keegi võtaks ja teeks ära ...

Huvitav, kes on see müstiline "keegi" ? Ja kui keegi siis kuskil midagi teebki, ntx geopoe, siis tekkib sellest mitu lehekülge foorumiteemat, kui paha ja vastuvõetamatu see ikka on.

Ja logost. Me võime siin ju arutada uue logo olemust ja kavandeid ja mida iganes, kuid tuletan meelde, et veebileht, kus seda logo eelkõige näha tahaks on ainuisikuliselt selle sama inimese kujundada, kes kiivalt praeguse logo kasutamist mujal keelab. Edasised järeldused tehke palun ise.
15. september 2011, kl 15.54
Märdile vastuseks: "müstiline keegi" on see, kel on tahtmist peita aardeid. Mina, selleks isikuks ei saa kuid võin panustada vabatahtlikult sisusse.

Ja hetkel usun, et mitte ainult mina vaid ka mõningad teised hea meelega kuulaks põhjust, miks geopeituse veebilehe omanik peab
vajalikuks logo kasutamise keelamist. Seega, kas me saaksime seda vastust lugeda ?
15. september 2011, kl 16.00
linnapreili kirjutas:
> Märdile vastuseks: "müstiline keegi" on see, kel
> on tahtmist peita aardeid. Mina, selleks isikuks
> ei saa kuid võin panustada vabatahtlikult sisusse.

Jah, ikkagi peaks leiduma kuskil keegi teine, kes teeks asjad ära. Nii tore on ju siis karpi pista ja sealt võtta.

> Ja hetkel usun, et mitte ainult mina vaid ka
> mõningad teised hea meelega kuulaks põhjust, miks
> geopeituse veebilehe omanik peab
> vajalikuks logo kasutamise keelamist. Seega, kas
> me saaksime seda vastust lugeda ?

Sellele ma tõepoolest vastata ei saa ega oska, kuna ei ole nimetatud logo ei minu ega ka Ennu käsutuses. Vastata saab sellele vaid Andi, kes on antud logo autor ning kes ainuisikuliselt saab muuta geopeituse lehe kujundust.
15. september 2011, kl 16.06
Geopoe teemast on saanud autoriõiguste teema.
Igaüks võib ise järgi kontrollida patendiameti koduleheküljel olevate linkide kaudu et geopeituse nimega seotud kaubamärki registreeritud ei ole. Samas - mina aktsepteerin olemasoleva logo looja õigust sellele ka ilma ametliku registreerimiseta. Kui kiivalt ta seda keeldub jagamast ja kes see on teiste arvates õige või vale on omaette teema, tore oleks kui ta veidi valgustaks geopeitureid oma ideoloogilistest tõekspidamistest, aga kohustust tal seda teha küll ei ole.
Kuid see keelamine saab kehtida ikka ainult graafilise kujundi kohta. Kui keegi tahaks luua lehekülge geopeitus.com või geopeitus.eu siis vaevalt et seda keelata saaks. Kahtlane on ka kas õnnestuks sõna geopeitus kaubamägina registreerida, kui keegi pahatahtlik isik seda püüaks. Õiguskaitset välistavad asjaolud (kaubamärgiseaduse §-d 9 ja 10) sisaldavad punkte:
- Kaubamärk ei tohi kirjeldada kaupu või teenuseid.
- Kaubamärgiks ei tohi olla keelekasutuses või heauskses äripraktikas tavapäraseks muutunud tähis.
Geopeitus on nüüdseks juba piisavalt üldkasutatav sõna millega eesti keeles tähistatkase ühte teatavat mängu (tegevust), ka EKI lehel olev Inglise-eesti sõnaraamat annab geocashing eestikeelseks vasteks sõna geopeitus. Sõna peitus kaubamärgina registreerimine ka ilmselt ei õnnestuks.
Kas geopeitusele kui mängule on maailmas olemas autoriõigus... ei tea... See ei ole Monopol või Alias...

Ja Märt, ega siis iga tegemise peale siiski kohe mitu lehekülge virisemist ei teki. Mõnikord saab keegi ka kiita. Ja kui selline pahameel tekib, siis äkki on ikka põhjust ka. Mitte ideel aga teostusel, MItte sisul aga vormil näiteks.

A.
15. september 2011, kl 16.29
andres kirjutas:
> Ja Märt, ega siis iga tegemise peale siiski kohe
> mitu lehekülge virisemist ei teki. Mõnikord saab
> keegi ka kiita. Ja kui selline pahameel tekib,
> siis äkki on ikka põhjust ka. Mitte ideel aga
> teostusel, MItte sisul aga vormil näiteks.

Iga tegemise peale tõepoolest ei teki, kuid seekord on lausa kummaline, et kavatakse netiavarustest välja ettevõtmine, mis on ilmselgelt veel poolik ning arendamisel, mida asja omanikud ei ole veel avalikkuse ette toonudki, ja muudki kukutakse materdama. Noh ja kui pisut üldisemalt võtta, alles meil oli teema, kus tauniti mõnda Eesti piirkonda aarete peitmist ning ka seda oli päris mitme lehekülje jagu. Kui pisut meenutada, siis leiab taolisi juhtumeid veelgi. Ja kõige toredam on asja juures just see sama hüüdlause, et "ehk keegi teeks". Ehk siis, on kahte sorti inimesi, ühed kes teevad ning teised, kes nende tegemiste üle oma arvamust avaldavad ja nõuavad, et "keegi midagi teeks ometi".
15. september 2011, kl 17.05
Läheb teemast välja aga Märdile kommentaariks - mina olen aardeid peitnud aga teatud seltskond armastab neid panna omaniku soovi vastaselt Geocachingule. Ja see on üks põhjustest lisaks sellele, et aarde peitmisega oled võtnud kohustuse seda ka hooldada.
Kui mul oleks idee ja võimalus "panna karbike" ehk uus aare ja selle sisu-teostus sobilikud ning peitjana suudaks seda hoomata & hooldada. Siis ei oleks müstilist "keegi" teemat. Seega pigem viskan idee õhku taaskord, et järsku kellegil on paremaid võimalusi-ideid teostamiseks või jätta tegemata (ja jääda vaikselt lootma - kellegil tuleb selline mõte). Minu poolt teema lõpp.

Ja veebipoe suhtes ei ole mina nii optimistlik - Eestis on e-kaubandus reguleeritud ja hetkel antud poeke ei ole
väga sellega vastavuses. Üks asi on "oh teeks" aga teine teema on aga "oh teeks - idee arendus&teostus - oh kui vinge tulemus",
mis annaks teise tooni teemale.

Toimetatud 1 kord(a). Viimati linnapreili 15.09.2011 17.06.
15. september 2011, kl 21.33
mart kirjutas:
> Ehk siis, on
> kahte sorti inimesi, ühed kes teevad ning teised,
> kes nende tegemiste üle oma arvamust avaldavad ja
> nõuavad, et "keegi midagi teeks ometi".

Mina vist kuulun mõlemasse gruppi.. kõigepealt siin ja siis siin
15. september 2011, kl 22.41
Aga mulle meeldib, et teeb smiling smiley
Hästi või halvasti, aga teeb. smileys with beer
15. september 2011, kl 23.23
100% nõus floydiga... hästi või halvasti aga teeb! Parem, kui kusagil pätti teha. Mine tea...ehk kui asi valmis ostame ka ise midagi sealt - kasvõi põhimõtte pärast. Alusetut kriitikat ja õelust ei ole meeldiv lugeda ja alati ei ole vaja igas asjas otstarbekust taga ajada. Ma ise teen ka palju asju selliselt, mida ei ole võibolla mõistlik ega otstarbekas ise teha, kuna osta/lasta spetsalistil teha on kordades otstarbekam ja ka odavam - aga ma teen need asjad ikkagi ise.

Toimetatud 1 kord(a). Viimati maipri 15.09.2011 23.48.
16. september 2011, kl 10.30
Näed, lausa uus teema tekitatud selle pooliku e-poekese pärast... eye popping smiley

Minus tekitab imestust praeguse Geopeituse lehe looja ähvarduskiri (?) millele siin viidati. C'mon, see äri on niivõrd marginaalne, et Tomi-Andrep sellega nüüd mingeid miljoneid kindlasti taskusse ajama ei hakka, et kohe midagi keelama peaks. Tõenäoliselt jääb keskmine kuukäive alla 50 euro. Seega, millest selline Eesti ärimaailmale nii omane kartus ja kadedus?

Tegijale soovitaksin aga omalt poolt keelamist mitte liiga tõsiselt võtta. Nime Geopeituse e-pood saab ta kohe kindlasti kasutada, sest nagu siin eespool nimetati, pole see kuidagi kaubamärgistatav. Logo pole tõesti ilma omaniku loata viisakas kasutada, kuid siin tuleb siis lihtsalt oma läbirääkimisoskuseid katsetada. Võib-olla väike osa poe tuludest Geopeituse lehe arendamiseks ja ongi rahu majas?

Linnapreilile seda, et oli selline aare, kust sai geopeituseks vajalikku nänni, logiraamatuid, juhendeid, pliiatseid. Ei olnud eriti populaarne see nänni vahetus seal. Samas jah, äkki "keegi" teeb parema. eye rolling smiley
17. september 2011, kl 21.26
Siit teemast on läbi käinud, et tegemist õpilasfirmaga. Kui nii, siis õpilasfirma on üheaastane õppeprotsess, mis käib kindlate reeglite järgi. Õpilasfirma registreeritakse Junior Achievement Eesti SA-s. (www.ja.ee) Selle ühe aasta jooksul ei jõua noored üldiselt kasumit teenida, küll aga saavad väga-väga suure kogemustepagasi. Usun, et need õpilasfirma noored ei kasuta elus enam ühtegi võõrast logo enne, kui asi selge, kas nad seda teha tohivad. Samas, kui neil aga väga hästi läheb, siis on neil võimalus peale seda aastat õpilasfirma lõpetada ja alustada sama päris äriga päris-elu-reeglite kohaselt. Toetan neid noori igati, kui tegemist registreeritud õpilas-või minifirmaga.
Autor:

Sinu meiliaadress:

Pealkiri:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
Sõnum: