Tüüp: Virtuaalne aare Maakond / linn: Võrumaa Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 2.0 Suurus: muu Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Selle aarde idee pärineb tegelikult hoopis muinsuskaitseringkondadest. Asub Võru- ja Valgamaa piiril. Tegemist on objektiga, mille vanust saab mõõta sajanditega ja viimase veerandsajandi jooksul polnud inimsilm seda näinud kuni 1. juunini 2006. Leidjad võiksid pakkuda välja oma arvamuse, millega tegu. Juurdepääsuteid on ainult üks ja autoga väga julgelt ei soovitaks põrutada.
Vihje: pole
Lingid: pole
Aarde sildid:
võsa (1), rattaga_raske (1), pikem_matk(>1km) (1), maasturiga_huvitav (1), lumega_raske (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC8C81
Logiteadete statistika:
56 (91,8%)
5
3
0
0
0
0
Kokku: 64
Oma madalapõhjalise autoga saime täna künka peal oleva vana talukohani välja, sealt edasi alla metsa äärde ei hakanud läbi ristiku trügima. Kodus oleva natuke suuremate ratastega autoga oleks vast saanud veidi ka mööda metsasihti sõita, aga ega mitte kaugele, sest jah, see metsatee on üsna tihedalt langenud puid täis. Seega läks kummik jalga ning sai see jalutuskäik tehtud. Geopeiturid hoiavad ikka selle kivi puhtana, tegime ka omalt poolt veidi puhastustööd lisaks. Sai nüüd see ammu plaanis olnud aare ka lõpuks külastatud. Aitäh!
Metsaservani sai kaherattalisega veel enam-vähem ligi aga edasi tuli jalgsi matkata. Päris võsane koht, mõni mahalangenud puu ka ees, õnneks oli keegi ATV-ga mingisugusegi tee sisse sõitnud. Üles leitud ta sai, oli juba üsna kõva sambla alla kasvanud aga käega natuke puhastades tuli võti ja mõõk ilusti välja. Tänud siia ajaloolise koha juurde juhatamast!
Võrumaa vanim leidmata aare :)
Järgmine Võrumaa vanim leidmata on aastast 2021. Kokku on 30 leidmata aaret Võrumaal. Saab kodukanti veel kenasti puhastada.
Retk aardeni oli meeldejääv. Sõitsime autoga nii kaugele, kuniks mutta kinni jäime. Mina keksisin aarde poole, Kaupo jäi tegelema vahepeal poripõrssalikuks muutunud truu geosõbraga. Minek oli c-geo ja kellegi autojälgede järgi väga kerge ja peagi olingi kivi juures. Tükk aega üritasin aru saada, et kus need mõõk ja võti on, aga kui ära nägin, siis ei saanud aru, kuidas varem tähele ei pannud. Nii tore, et selline ajalooline kivi ilusti kaardil ikka tähistatud on.
Tagasiteel mõtlesin mingi 20m lõigata ja eemalt minna, aga see päädis sellega, et sattusin kuhugi tarnaväljale ja kukkusin vööni vette. Polnud just parim algus tuurile, aga samas ma olen see talv kolm korda sunniviisiliselt taliujumist teinud, nii et väga suure üllatusena ei tulnud, et vesi märg ja külm on. Hambad ristis otsisin õiget teed ja kunagi jõudsin sealt rapikust ka välja ja edasi keksisin tagasi autoni, mille Kaupo oli vahepeal kenasti sõiduvalmis saanud. Aitäh!
Aitäh aarde eest!
Ootasin olulisemalt hullemat maastikku. Hommikul otsisin sobiva lähenemistee, aga päris täpselt ka ei vaadanud, mistõttu sõirsin isegi kaugemale kui vaja. Eks siis lõikasin auto juurest kaardil oleva raja suunas, mis õnneks alles ja pikkade pükstega väga hästi läbitav oli -- taimed olid seal ja igal pool mujalgi kõige rohkem põlveni.
Raja veidra riideesemest tähistuse(?) juures pöörasin nulli suunas, kuhu läks samuti midagi raja sarnast. Lõpus olles polnud palju vaja otsida, kuna Google suunas õiges ilmakaare poole. Ja seal sain alles aru, et tegelikult on see ainult virtuaalne aare ja karpi polegi ???? Aga retk ja avastus oli tore ikkagi, nii et aitäh!
Seekordse Sangaste külastuse sisse olime plaaninud ka lõpuks selle kivi üles otsida. Nii me siis eraldusime mingi aeg seltskonnast ja käisime ära. Palju, palju hullemat ootasime siin ees. Rinnuni või üle pea rohi enam üldse ei heiduta. Veidi oli mõnes kohas märg ka. Tagasiteel teatas Dauno ühel hetkel ,et kell andis teada, et telefon on kadunud. Keerasime otsa ringi, kõndisime tagasi, kuniks telefon hõikas üle metsa: ma olen siin... Lihtne leid. Tänud
Kuna raps oli koristatud, siis sai ilusti metsaservani sõita, vintsi ja M/T rehvidega oleks 100-200m veel võitnud aga mul neid polnud. Võibolla mõni nädal tagasi oleks ka ilma kaugemale saanud aga nüüd on kõvasti vihma tulnud ja mülkad olid pehmed ja äärest ääreni veeall. Põllul oli mitu kitse, need panid eri suunadades plehku. Jalutasin radapidi kivini ja sain sellegi linnukese kirja. Hiljuti sain veidi targemaks nende piirikivide osas, tuttava talumaa servas ka üks selline, lihtsalt ristiga, see rist aga näitas talupiiride suundi, vot seda ma ei teadnud. Siin ilmselt miskit keerulisemat aga peidus.
Tee kivini oli väga aeganõudev.. Auto jäi umbes 500m kaugusele ja edasi läksime jala. Soovitan tulla kõrgema autoga siis saad lähedamale ja ei pea nii palju kõndima. Kivi leidsime väga kähku. Pakkuda kahjuks ei oska mis see kivi endast kujutab või mis tähtsust sellel on. Aitäh!
Leitud. Huvitav oli mõelda, et sealsamas jookseb looduses silmale nähtamatu maakonna piir.
Auto jäi siiapoole põlluserva Võrõndikumäele. Autojäljed läksid küll üle põllu, aga ei tahtnud teise mehe rapsi rikkuda. Mõnus jalutuskäik: polnud segavaid putukaid, liigset rohelust ega palavust. Sinised trussikud olid moondunud roheliseks trikooks, rada oli kohati küll vesine, aga siiski tossuga läbitav. Ka kivi kargas kohe silma ette, õige kivi kõrval õitseb hetkel näsiniin. Aitäh!
Käidud. Huvitav leid keset metsa. Ilmselt mõne vana piirikiviga tegemist on. Tänud!
See aare on geopeituse algusaegadest pinnuks silmas olnud, sest kogu aeg on see koht selline tundunud, kuhu enamikul aastaaegadel mingit kivi otsima minna väga mõnus ei ole. Seekord siis otsustasime, et kui mitte nüüd, siis ilmselt ei jõuagi kunagi. Aardeni navigeerides sattusime "karjateele", nii et saime mõnusale raputamisele ja solgutamisele korraliku sissejuhatuse. Õnneks oli maapind veel piisavalt kahutanud ja õnnestus geomobiiliga raputades-solgutades üsna kaugele trügida, kuni põld otsa sai, rööpad metsateeks moondusid ja priske lomp vastu vahtis. Siis otsustasime, et aitab ja nüüd on jalutusäigu aeg. Ja jalutuskäik oli mõnus, maa veel piisavalt tahke ja mets mugavalt hõre, nii et mingitest padrikutest läbi rühmama ei pidanud. Ja kui kohapeal korraks tekkiski kahtlus, et milline kivi nüüd, siis kaapis kolmas kaaslane üsna pea otsitud sümboli välja. Olin isegi natuke pettunud, et see kõik nii lihtsalt käis. Kivi oletatava päritolu kohta annab tark goooogle kenasti infot, aga ilma selletagi võis oletada, et eks see mingi piirikivi ka kunagi oli. Ja mõõk ja võti on ju Tartu kaitsepühakute Peetruse ja Pauluse sümbolid. Poleks uskunud, et seos nii kaugele ulatub. Tee tagasi geomobiilini ja uuesti tsivilisatsiooni kulges eriliste vahejuhtumiteta. Mõnus perifeeria ja täpselt õige hetk selle aarde külastamiseks. Aitäh retkele kutsumast!
Peale mõnusat päeva Otepääl tuli ka see täpike teele jätta. Eelmine kord ei olnud mitte aega siia põigata. Autoga saime umbes 700m peale, põllu serva. Sealt edasi oli enamjaolt suhteliselt kuiv ja mõnus astumine mööda rada. Viimased sadakond meetrit tuli suhteliselt viisaka metsa all astuda. Kohale jõudes ei paistnud otsitav aga kuskilt. Päris pikalt sai ringi vaadatud enne kui õige koht silma jäi. Tagasitee tundus kuidagi palju kergem kui sinna minek. Oli tore matk, tänud.
Muhust jäi kripeldama soov minna seiklusparki ning kui nüüd selle Otepääl ellu viisime, siis oli kohustus ka siia tulla. Olgu see tänane lubaduste täitmise päev. Nimelt on see aare, mille leidmist olen igat pidi edasi lükanud. Kord pole õigeid inimesi, kes siia võssa tahaksid ronida, küll on halb ilm ja mõni kord ei viitsinud ise kah. Nüüd leppisime aga kokku, et lähme. Millal siis veel. Ei tule ju kunagi seda õiget hetke, millal siia väga ronida tahaks. Jätsime auto põllu äärde ning läksime sealt jala edasi. Pikk riietus tuli vägagi kasuks. Rännak aardeni meenutas kohati teekonda Kalevipoja kivini - kõrge rohi ja vesine. Õnneks mitte nii vesine kui seal. NUllis läks ikka korralikult aega kivi leidmisele. Piltidelt tundus teine täitsa suur olevat, aga tegelikult peitis end täielikult puhmarindes. Siiski ei andnud me alla ning kui tundus, et no tõesti on kivi õhku haihtunud, siis leidis Kristjan õige koha ka. Klõps ja sama teed tagasi. Oli meeleolukas. Aitäh!
GPS saatis järjekindlalt hoopis teise palju kaugemasse kohta aga tegelikult oli kõik palju lihtsam! Väga tore koht jälle, mida muidu kunagi ei näeks ega külastaks! Aitäh peitjale!
Sellega oli üks huvitav seik... Olime liialt uljad ja julged, tahtsime autoga võimalikult lähedale jõuda. Lähenesime kohale veidi valelt poolt. Kuna eelnevalt oli olnud vihmane ja soe ilm, oli tee vääääga porine. Mina sõitsin (load on ootel, Sander on mu juhendaja) ja üks hetk ütles Sander, et teeme vahetuse, sest olud on halvad. Jäin siis seisma ja vahetasime kohad. Koha pealt enam edasi ei saanud... Õnneks olime omas kandis, niiet inimesi, appi kutsuda jätkus. Ootasime, proovisime, lükkasime enne, kui üks Sandri sõber meile appi tuli. Saime auto välja ning nagu öeldakse - lõpp hea, kõik hea. Kahjuks aardeni me ei jõudnudki, aga järgmine kord oleme targemad.
Siia jooksin sisuliselt viimase päevavalgusega võidu. Kohapeal tiirutasin ligi veerand tundi tühja ja jõudsin juba närveerima hakata, sest hämarus võttis vaikselt maad - virtuaalne mitteleid juba kollitas :P Lõpuks ikka sattusin kivi otsa kah, gepsu järgi päris nullis nagu polnud, samas jube kaugel ka vist mitte.
Millega tegu? Küllap Ats ja Pets tahtsid tuleviku inimestele tünga teha ja graveerisid sihukese põneva märgi kivisse, et siis sajandid hiljem geopeiturid pead murraks - mis see selline siin küll on :D Aga kui nüüd tõsisemalt rääkida, siis arvan samuti, et tegemist kunagise piirikiviga. Kas muinsuskaitseringkondades on see teooria ümber lükatud?
No see aare on ka mu top-ten-todo-listis juba pikka aega olnud. Mingi kummaline kivi keset sügavat metsa. Veider noh. Täpselt minu jaoks. Mingi raja moodi asi läheb üsna lähedale, kunagi on ka kuhugimaale autoga saadud. Fotokaardilt paistab vastu küntud põld, seega parim aeg on külastada siis, kui saak koristatud aga maa veel kündmata. Siis peaks sõidukiga vähemalt üle põllu saama.
Tsikli jätsin 57° 53.280′ 26° 24.684′. Juba seal tuli koristamata kaerapõld vastu, üle mille läksid küll sissesõidetud rööpad, aga valesse suunda. Kott, tagi, kindad, kiiver tsiklile; Telefon, pastakas taskusse ja suund põllule... Ooot, siin pole ju pastakat üldse vaja! Jätsin selle ka maha ning jalutasin juba higistes karupükstes üle mäe. Rihtisin end ilusti metsaraja algusesse ja liikusin mööda kitsede poolt sissetallutud radu edasi. Jõudsin nulli lähedale. Parmud tulid kallale. Oeh, nemad veel puudusid. Hakkasin siis kivi otsima. Ei leidnud. Uurisin logipiltide pealt, kui suur see kivi üldse on. Mingi malts ja nõgesed olid rinnuni. Kui kivi nende sees kuskil peidus on, siis palju õnne sulle, Mihkel! Olin juba mitu ringi ümber nulli teinud, kui hakkasin juba mõtlema geokõne tegemisele. Sain siiski enne kivile pihta. See ju ilge kolakas, piltidelt tundus väiksem.
Ma pakun, et tegu on suht tavalise piirikiviga. Seda see rist tähistab. See, et rist ei ole mitte tavaline rist vaid mõõga ja võtme kujutised, võiks viidata kas mõne eriti rikka ja uhke suurtalu piirikivile või siis lausa mõisa maade piirikivile.
Tagasiteel põllule jõudes viskasin särgi maha ja tegin püksiluku lahti, et natuke end tuulutada. Ühe käega hoidsin siis pükse üleval ja teises käes oleva särgiga peksin parme laiali. Sai nii ka üks kits ära ehmatatud.
Lahe aare, paluks veel selliseid remote-võsakaid!
Motoputuka juurde jõudes oli kell üks. Kell 4 pean olema Pärnus restoranis, seega hiljemalt 15:30 võiks Pärnus juba olla, ehk siis on mul kaks ja pool tundi aega, et sinna jõuda. Krt kiireks läheb, tuleb Sangaste ja Harimäe kõik ära jätta ja lihtsalt otse Pärnu suunas kimada.
Pärast Harimäe seiklusi mõtlesin päeva lõpetamise peale aga avastasin, et mul ikka üle prahi lebo päev olnud. Ei olnud terve päeva peale isegi soovituslikke samme suutnud täis teha. Vaatasin kaarti ja otsustasin nüüd ära teha oma viimase leidmata virtuaalse aarde.
Kivile otsustasin läheneda suunalt WSW. Autoga sain täpselt nii kaugele nagu olin planeerinud - Vana-Madise talukoha juurde. Viimased 500 meetrit küll mööda heinamaad traktori jäljes. Taskusse toppisin maksimaalse arvu präänikuid ja asusin piki seda samust jälge nulli poole sammuma. Esimene pool rajast oli lapsemäng. Siis sattusin aga eriti rõveda raielangi peale. Soisel alal oli mets maha tõmmatud. Põlvekõrgune võsa on peale tekkinud ehk aluspinda üldse ei ole näha. Kord on sügav vesi, siis on soomätas, teinekord tundmatu kandevõimega oksarisu. Liikumistempo oli katastroofiliselt aeglane ja üldse mitte sirgjooneline. Ühes kohas läks lausa nii käest ära, et lehvitasin valget lippu, taganesin ja proovisin uuesti suure-suure ringiga. Suure ringiga minnes kohtasin mittearglikku kitse. Kui proovisin jäljendada kitse hüppeid läbi võsa, siis selle peale sai aru, et ma olen võõrliik ja pistis jugama. Kohtumispaigast kitsega leidsin väga ilus raja. Nagu oleks inimeste oma, sest läks täpselt õiges suunas. Kivist pani aga 30 meetri kauguselt mööda.
Nulli jõudes ei saanud aru kus see kivi siis on. Nägin silmapiiril mingit kõrgemat kohta aga oli känd. Käisin siis suvaliselt edasi-tagasi kuniks leidsin üleni sammaldunud kivi. Ah nii, et siis siin ongi midagi? Vaatasin geopeituse lehelt kus peaks asuma kujutis ja tegi kivi sealt piirkonnast puhtaks. Oksa otsaga eemaldasin ka kõik tekkinud mulla. Mis on aga virtuaalaarde tingimus? Pilti nagu tegema ei pea. Soovitakse geopeituri arvamust, et millega võiks tegu olla.
Mul on mitu ideed. Muistne karikatuur "Võti on mõõk" - mõõk avab kõik uksed. Teiseks ideeks oleks, et mõne lahingu ajal tekkisid juba toona metsavendade tüüpi tegelased. Ehitasid oma onni täpselt selle kivi ümber ja kuna talvisel ajal polnud mitte kui midagi teha, siis kraapisid kivisse 2 objekti millega nad seda kivi kraapisid.
Pärast kivi külastust läksin veel ka talu varemeid uudistama. Lausa 6 erinevat hoonet leidsin väikese maa-ala pealt. Peamajas oli isegi puuriit veel alles. Leidsin ühe veneaegse 15 kopikat maksnud kilekoti, millel oli vaid 1 auk sees. Kuidas see võimalik on? Ühtegi naela jalga ei astunud ja midagi väga erilist ei kohanud ja oli aeg ööbimiskohale suund võtta.
Aitäh aarde eest!
Teab mitu korda oleme siiapoole teel olnud ja ikka ja jälle viimasel hetkel mujale pööranud. Nüüd sai lõpuks käidud. Tänud!
Auto jäi 1.8km eemale teepeale kukkunud puu taha. Puu oli väike ja kohalikud on sellest üle sõitnud, aga järgmised lombid oleksid nii kui nii maha võtnud. Minna oli hea kuni jõudsin põllu lõppu, seal tulid parmud ja kärbsed kohale. Panin sooja ilmaga pusa selgam kapuutsi pähe ja prillid ette, siis nad väga ei seganudki. Kivi kaugele ei paistnud. Kodus vaatasin mitu korda teiste logisi, kas tegin ikka õigest kivist pilti, õnneks ikka tegin. Kogu tee autoni saatsid mind putukad. Pärast tuli veel 10 punkti pööre teha. Nüüd ainult üks virtuaalne aare leida - OOO aare. Plaanis suvel ära teha. Kahju, et neid virtuaalseid nii vähe on, mulle need meeldivad.
Kui umbes täpselt kaks aastat tagasi jäin Põssaga lähenemisel hätta, siis nüüd tundus täpselt õige aeg teha korduskatse, seekord Traktoriga, värsked siledad suverehvid all. Sest noh, loogika ju pädeb - pehme maaga pole mõtet üritada ja kui võsa enam läbi ei paista, siis on ju ka jama.
Lähenemistee esimesel lõigul oli näha, et alles oli see olnud täiesti läbimatu, aga nüüd juba täiesti tahke, tuli ainult trajektoori valida. Siis oli korraks lühike lõik väga head teed ja edasi tuli vana hea sõber, veetakistuste rada. Traktor liputas usinalt saba ja vilgutas veojõukontrolli tuld, aga mulistas igalt poolt läbi. Kui suuremad mered selja taga, läksin natuke liiga julgeks ja kohe üks "hüpekas" karistas ära: käis matakas ja ragin, kui lõug maapinda kündis. Kiire kontroll näitas, et mahlad olid jätkuvalt sees, aga hambumus oli õige viletsaks jäänud :D Korjasin tükid kokku ja sõitsin ettevaatlikumalt edasi. Järgnes veel üks kraaviületus ja vaimustavalt libe mäkketõus, aga küntud põlluni ma jõudsin.
Kummarid jalga, GPS kätte ja... krt, patareid tühjad, varu ka otsas. Tuleb telefoniga minna. Kui põld ületatud, algas jälle metsatee, mis oli paras kergendus. Mõne hullu maasturiga saaks vist aardest umbes 60 meetri peale sõita. Aga mina lihtsalt jalutasin ja kuulasin linnulaulu ja nautisin kevadet. Nulli jõudes keerutasin natuke ja õnneks suutsin peagi kivi ka üles leida. Rohkem ja vähem mõistlikud teooriad on ilmselt kõik juba välja toodud, aga ilus vaadata, et mõni asi püsib ja püsib ja püsib. Aare jääb ilmselt leitavaks ka tükk aega pärast seda, kui geopeitus ammu otsa on saanud :)
Proovisin erinevaid kompositsioone, puhkasin natuke niisama ja asusin tagasiteele. Näsiniin õitseb, sinilill ka. Linde ma kahjuks ei tunne, aga nemad vist ka õitsevad. Tee peale sain ka tagasi, hambumus tuleb homme valges üle vaadata. Aitäh selle vahva retke eest, nautisin täiega!
Tee ja loigud olid külmunud seetõttu oli madalapõhjalisega lihtne kuni küntud põlluni. Kerge jalutuskäik ja leitud ta oligi, see huvitav piirikivi? Tänud!
Kui aardeni oli nii 800 meetrit, siis geomuutus tee äkki viljapõlluks. Jätkata tuli jala. Teiselpool põldu oli veidi võsas tuulamist enne kui uuesti teele pihta saime. Õnneks oli tee vähemalt kaardil olemas. Edasi oli juba mõnus jalutuskäik. Viimased 100 meetrit ilusas metsas ja olimegi nullis. Kivi tundus piirikivi olevat. Aitäh peitjale.
Õige autoga kohaleminek kukepea ja nats jalutamist kulub kõigile ära.
Otsisime just nullis kivi, kohe ei märganud kui järsku minu ees tõusis lendu lind. Ja kohe nägin kivi. Niiet kui keegi küsib, mis kivi, siis mina tean täpselt. See on - linnu istumise kivi!
Oleks teadnud, kui õudne võss see on, oleks minemata jätnud, aga kui juba poole peal olime, ei tahtnud enam pooleli jätta. Õigemini, kui oleks pärast viljapõldu õige teeotsa üles leidnud, oleks muidugi ka parem olnud. Nullis läks ka veidi aega, enne kui see kivi sealt floora seest ennast näitas. Iseenesest ju huvitav koht.
Siin sain teha päeva pikima matka, sest tee oli minu auto jaoks liiga läbimatu. Kummikutega sai mööda ääri mõnusasti läbi. Suts üle 2km tuli üks ots vist. Igatahes eeslit mulle ei näidatud. Küllap ta kartis sookurgi, keda seal täna ohtralt oli. Nende hääli oli ümbruskond täis ja mäel olin sunnitud veidi aega peatuma ja kurgi imetlema, et nende toiminguid mitte häirida. Mõne aja pärast otsustas mulle lähim paar teiste juurde edasi minna ja sain oma matka jätkata. Tee viis aardele väga lähedale ja nullkoordinaatide lähedal see kivi vedeleski. Aitäh niisugusesse põnevasse kohta kutsumast!
Tahtsime kavalad olla ja kivi enne üles leida, kui rohi üle kasvab. Teel aardeni nägime põllul üsna eksootilist looma, kelle kohta Einar hüüdis- "näe eesel". Lähemal vaatlusel selgus siiski, et meile poseerib isane metskits, kellel olid ülisuured veel samblased sarved, täpselt nagu eesli kõrvad. Tee lubas minna 1,9 km kaugusele aardest. Kõrrepõllul hirmutasime lendu sookure paari. Metsavahelisel teel näitasid pöördekohta sinised trussikud puu otsas. Kivi oli ilusasti olemas. Aitäh!
Käisin niisama Otepää kandi kruusateedel mõtteid tuulutamas ja head tuju tekitamas, kui märkasin gepsu vaadates, et üks täpike on õige lähedal. Eelmistest logidest olin oludega kursis, aga huvi pärast läksin ikka uurima. 2 km märgist alates läks tee kahtlaseks ja nii mõnegi mudaaugu juures tuli viimaseid kilomeetreid sõitva tagarehvi tõttu edasiliikumisele jalgadega usinalt kaasa aidata. Jõudsin 1,5 km peale, aga siis jäi ette Kõigi Lompide Ema ja ega edasine ka parem ei tundunud. Väikese järelemõtlemise järel andis alla minu valmidus Põssat üksinda kusagilt mülkast välja sikutada. Vast millalgi uue rehviga ja mitmekesi uuele katsele. Oli tore geoelamus!
Auto jäi kusagil 2 km kaugusele aardest, sest eesolevad lombid lubasid vaid kangemal maasturil edasi sõita. "Juhuslikult" kaasasolnud jalgrattaga pääses väiksematest lompidest läbi ja suurematest teeperve pidi mööda. Lõpuks suubus tee heinamaale ja kasvas järjest rohkem rohtu. Sealt edasi juba jala. Kummik vägagi soovitatav, sest tee ja järgnev raiesmik risti-põiki vett täis rööpaid täis. Päris pikalt sai seal lopsakas taimestikust otsitud, enne kui nullist 10 m eemal kivi silma jäi. Otsingul oleks äärepealt pardile otsa astunud, too istus kangestunult pesal ja tegi ennast märkamatuks. Peaaegu õnnestuski. Parkimiskohas oli õnneks paisjärv kus sai suurema pori maha pesta. Otsimisega läks pool tundi, teised pool samapalju kohalejõudmiseks / äraminekuks. Kraadisekundid võiksid sel kivil olla 48.8 ja 11.6.
Selle aardega on imelikud lood, lugesin hoolega kirjeldust, mida leiuks tegema peab aga ei lugenudki midagi välja, isegi kohaleminemist ei nõuta. :) Arvamust tuleb lihtsalt avaldada?
Panen vist ikka mitteleiu, sest kivi me ikkagi ei leidnud sealt võsast. Minu taluvuspiir sai rutem otsa (rääkimata noorgeopeiturist), kui Aarel, kes ühe korra veel võssa sukeldus ja sealt kriimudega ja nõgese kõrvetatuna tagasi tuli. Meie kivi ei leidnud, ilmselt on kadunud. Palun aarde omanikul aarde olemasolu kontrollida ja vajadusel taastada. ;)
Pika päeva (mis algas mu jaoks Stanstedis) kõige meeleolukam leid. Tuli juba hilja, kuskil poole kümme paiku õhtul. Teel oli lompe ja ma ei tahtud nii hilja neist enam läbi trügima hakata. Nii jäi auto kuskile 1.5 km peale ja andsime sealt saabast. Suminat ja pirinat oli suht vähe, aga igasugu muud lärmajad pruukisid himuga nokka - rukkirääkki oli kohale matkanud ja lõugas seal rohus. Viimased 600 m võimlesime rattarööbaste peal - tegelikult on see hea hariv näide sellest, mis juhtub, kui püüda oma tranduletiga kaugele ja sügavale uppuda. Metsa veeti sealtkaudu välja hea mitu aastat tagasi, toonastes rattarööbastes on nüüd eeskujulised soolaigud. Ma jah parema meelega väldiksin sellist läbu. Ja kivi - pärandkultuuri andmebaas ei jäta ju kahtlust, millega tegu. Ordu, kelle piire kiviga tähistati, lõpetas oma tegevuse ju Liivi sõja aegu - üle 400 aasta tagasi. Ja millal see keskaegne kivitäks siis seal toksimas võis käia? 500 a tagasi? 600? Ja toksis ta kohapeal või veeretati see kivikene sinna kuidagi? Ei usu, et piir kivi järgi paika saadi ... Tagasitulles oli täiskuu ka kenasti masti tõmmatud ja elu sellevõrra veel ilusam. Aare korras, suurim tänu kutsumast, muidu poleks osanudki!
Autot tuleb veits modida veel enne kui selliseid kohti rünnata! :D Aga eks siis upume lihtsalt kaugemale ja sügavamale. Täname aarde eest Arnoldit.
Leitud! Ei soovita vihmase ilmaga 300m kaugusele autoga sõita :D. Jäime hiluxiga ikka korralikult kinni :P. Aitas ainult teise auto kutsumine .